Finałowy odcinek PLATINUM 7. Rajdu Memoriału J. Kuliga i M. Bublewicza na żywo w Motowizji

W weekend 25 i 26 marca oczy kibiców rajdowych w Polsce zwrócone będą na Wieliczkę, gdzie po raz kolejny odbędzie się wyjątkowy rajd, będący uczczeniem pamięci dwóch legend tego sportu, które przedwcześnie nas opuściły – Janusza Kuliga oraz Mariana Bublewicza. Ostatni oes tegorocznego Rajdu Memoriału pokaże na żywo stacja Motowizja.

Sprawdź godziny transmisji Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w PROGRAMIE TV

Historia Memoriału Kuliga i Bublewicza rozpoczęła się w 2007 roku. Wtedy po raz pierwszy rywalizowano na ulicach Wieliczki w ramach uczczenia pamięci dwóch wybitnych polskich rajdowców. 10. edycja była pierwszą, która wyszła poza granice miasta. Rok później zawody Automobilklubu Krakowskiego zyskały sponsora tytularnego w postaci PLATINUM Oil, stąd też osobna numeracja Memoriałów od 2017 roku.

Rajd Memoriał Kuliga i Bublewicza jest jedną z pierwszych imprez w roku kalendarzowym, przez co na starcie regularnie pojawia się krajowa czołówka. W przeszłości w Wieliczce wygrywali między innymi Leszek Kuzaj, Kajetan Kajetanowicz czy Miko Marczyk. Kierowca ORLEN Teamu będzie bronił ubiegłorocznego zwycięstwa wraz z Szymonem Gospodarczykiem.

Dla kibiców to okazja nie tylko do uczczenia dwóch legend, ale także oglądania wyjątkowego pojedynku rajdowców z „góralami”. Także i w tej edycji Memoriału na starcie pojawi się reprezentacja z Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski z Sebastianem Stecem oraz Waldemarem i Grzegorzem Kluzami na czele.

Na trasę PLATINUM 7. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza składać się będzie dziesięć odcinków specjalnych. W sobotę na załogi czekają po dwa przejazdy próbne w Węgrzycach Wielkich oraz na rynku w Wieliczce. Plan na niedzielę to trzy przejazdy oesu w Brzegach i trzy wokół Solnego Miasta z metą przy wejściu do Kopalni Soli „Wieliczka”.

Drugi rok z rzędu część rywalizacji podczas Memoriału zobaczyć będzie można na antenie Motowizji. Kanał motoryzacyjny, transmitujący w tym roku wszystkie odcinki specjalne rajdów WRC i ERC pokaże ostatni przejazd próby Solne Miasto.

Sprawdź ofertę kanału Motowizja w PROGRAMIE TV

Memoriał Kuliga i Bublewicza to jedna z najpiękniejszych inicjatyw w polskim motorsporcie. Co roku zaczynamy sezon od wspomnienia dwóch wybitnych postaci, które zdecydowanie za wcześnie nas opuściły. Dla wielu załóg będzie to rozgrzewka przed nadchodzącymi kampaniami w rajdach czy wyścigach górskich. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią Memoriału po raz kolejny – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Źródło: Motowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *