Filmowa Liga Mistrzów w Kino Polska

We wrześniu 2016 roku w Kino Polska rozpoczyna się Filmową Ligę Mistrzów, której pierwszym bohaterem będzie Andrzej Wajda.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym Kino Polska

Kino Polska 90. urodziny Andrzeja Wajdy świętowała już w lutym, ale we wrześniu czeka widzów druga część uroczystości. Nieprzypadkowo: mistrza fetować będzie wówczas Festiwal Filmowy w Gdyni, gdzie odbędzie się między innymi uroczysta premiera monumentalnego wydawnictwa poświęconego reżyserowi.

Andrzej Wajda będzie bohaterem pierwszej odsłony nowego cyklu na antenie Kino Polska. Filmowa Liga Mistrzów wystartuje w sobotę, 24 września, od wywiadu Stanisława Janickiego z Andrzejem Wajdą, przeprowadzonego w 50 lat po pierwszej ich rozmowie. Kolejne części specjalnego wydania „Kalejdoskopu polskiego filmu” będzie można oglądać przez cały dzień pomiędzy filmami Wajdy. Tego dnia Kino Polska pokaże cztery tytuły, wszystkie po gruntownej cyfrowej rekonstrukcji: wzruszającą „Kronikę wypadków miłosnych” oraz „Człowieka z marmuru” i jego nakręconą na gorąco kontynuację, „Człowieka z żelaza”. Zwieńczeniem dnia z Andrzejem Wajdą będzie epicka i wizualnie olśniewająca „Ziemia obiecana”.

Następna kolejka Filmowej Ligi Mistrzów już w październiku. Wypełnią ją rzadko przypominane filmy zmarłego niedawno Andrzeja Żuławskiego. W kolejnych miesiącach bohaterami FLM będą Janusz Morgenstern i Janusz Majewski.

„Kalejdoskop Polskiego Filmu”

Emisja: sobota, 24 września, godzina 8:05, 10:35, 14:10 i 3:10

„Kronika wypadków miłosnych”
Emisja: sobota, 24 września, godzina 8:25

„Człowiek z marmuru”
Emisja: sobota, 24 września, godzina 11:00

„Człowiek z żelaza”
Emisja: sobota, 24 września, godzina 14:35

„Ziemia obiecana”
Emisja: sobota, 24 września, godzina 20:00

Źródło: Kino Polska TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *