Filmowa oferta TVP Kultura

W ten weekend i na początku przyszłego tygodnia swoich widzów nie zawiedzie TVP Kultura. Jak zawsze kulturalna stacja Telewizji Polskiej przygotowała kilka znakomitych propozycji filmowych.

„Koniec z Hollywood”
TVP Kultura zaprasza na kolejne sobotnie spotkanie z Woodym Allenem. Koniec z Hollywood to prześmiewczy, absurdalny film opowiadający o nieco zapomnianym reżyserze Valu Waxmanie (w tej roli niezawodny W. Allen), który po latach otrzymuje szansę nakręcenia filmu. Niestety, gdy mają ruszyć zdjęcia, Waxman traci wzrok. Mężczyzna jednak nie rezygnuje. Przy pomocy kilku zaufanych osób kontynuuje pracę…
Emisja: sobota ,1 grudnia, godzina 20:20

„Za wszelką cenę”
W niedzielę na antenie TVP Kultura pojawi się film, który zdobył cztery Oscary w roku 2005. Pracująca jako kelnerka 30-letnia Maggie (Hilary Swank) marzy o bokserskiej karierze. Szansą dla kobiety byłyby z pewnością treningi ze słynnym trenerem Frankiem Dunnem (Clint Eastwood). Introwertyczny mężczyzna nie chce jednak o tym słyszeć. Nigdy nie trenował kobiety, a poza tym uważa, że Maggie jest za stara, Po rozmowie z przyjacielem Scarpem (Morgan Freeman) stopniowo zmienia zdanie i zostaje trenerem Maggie. Kobieta zaczyna osiągać sukcesy.
Emisja: niedziela, 2 grudnia, godzina 20:30

„Boso, ale na rowerze”
TVP Kultura w cyklu Panorama kina światowego zaprezentuje film z gatunku czarnej komedii – Boso, ale na rowerze. Jest on oparty na autobiograficznej książce Dimitriego Verhulsta.
W domu 13-letniego Gunthera (Kenneth Vanbaeden) toczą się nieustająco imprezy zakrapiane alkoholem. Uczestniczą w nich jego ojciec i trzej wujkowie. Wydaje się, że chłopaka czeka podobna przyszłość. Jak potoczą się jego losy? Tego dowiedzieć się będzie można w poniedziałek wieczorem.
Emisja: poniedziałek, 3 grudnia, godzina 20:20

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *