Eska TV z HbbTV

Eska TV uruchomiła usługę telewizji hybrydowej w standardzie HbbTV. Dzięki tej technologii, umożliwiającej łączenie funkcji telewizji cyfrowej z usługami internetowymi, telewidzowie mają teraz dostęp do dodatkowych multimedialnych treści.

Portal HbbTV, funkcjonujący w ramach kanału muzycznego ESKA TV, na starcie oferuje dostęp do dodatkowych informacji tekstowych, takich jak muzyczne newsy i plotki na temat wykonawców i ich utworów. Informacje pochodzą z serwisów internetowych Hotplota.pl, Eska.pl, Fabrykamuzy.pl i Eskarock.pl., należących do Time S.A. Za pomocą portalu HbbTV można także zapoznać się z aktualnym programem telewizyjnym ESKA TV oraz playlistą stacji radiowych, wchodzących w skład Grupy Radiowej Time (Radio ESKA, Eska ROCK, WAWA i VOX FM). Możliwe jest też przełączenie się na odbiór tych stacji oraz internetowych kanałów radiowych. W przyszłości portal HbbTV, dostępny na ESKA TV, będzie wzbogacony również o treści wideo i wiele innych usług multimedialnych i komercyjnych.

Użytkownicy telewizorów i Set Top Boxów z obsługą HbbTV uzyskują dostęp do dodatkowych treści dzięki specjalnej aplikacji, sygnalizowanej w prawym dolnym rogu ekranu telewizora, a następnie uruchamianej czerwonym przyciskiem na pilocie. Uruchomienie portalu HbbTV następuje przy jednoczesnej emisji programu telewizyjnego ESKA TV.

To naprawdę duży krok w kierunku technologii, która kiedyś zdominuje korzystanie z telewizorów. Chociaż dzisiejszy zasięg oddziaływania jest skromny, cieszę się, że w tej dziedzinie jesteśmy pionierami. Teraz możliwości wykorzystania tej technologii są ograniczone tylko naszą wyobraźnią – mówi Leszek Kozioł, prezes ESKA TV.

Źródło: media2.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *