Filmowy styczeń w Kino TV

Groza, emocje i pierwszorzędna sensacja w towarzystwie komediowych przebojów. W styczniu Kino TV kontynuuje popularne cykle: Kobiece Poniedziałki, Mocne Piątki i czwartkowy Wieczór z Horrorem. Nie zabraknie również premier z udziałem największych gwiazd.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Kino TV

Już na początku stycznia Kino TV zaprezentuje intrygujący horror wyprodukowany przez hiszpańskiego mistrza gatunku, Guillermo Del Toro: „Oczy Julii” (czwartek 3 stycznia, godz. 21:00). Pewnego dnia Julia zaczyna tracić wzrok – tak samo, jak jej zmarła niedawno niewidoma bliźniaczka. Kobieta wprowadza się do domu siostry, by zbadać okoliczności jej śmierci. Nie może jednak oprzeć się wrażeniu, że ktoś śledzi każdy jej krok. Ciemność i mrok coraz dokładniej oplatają Julię. Hiszpańskie kino grozy, między innymi dzięki Del Toro, jest znane na całym świecie. „Oczy Julii” godnie je reprezentują, w stylowy, niepozbawiony nawiązań (m.in. do twórczości Hitchcocka) sposób przedstawiając bolesną opowieść. W czwartkowym cyklu Wieczór z Horrorem pojawią się również filmy „Trzynaście duchów”, „Gothika” i „Bagażnik”.

Silnych emocji i wzruszeń dostarczy prezentowany w cyklu Kobiece Poniedziałki komediodramat w gwiazdorskiej obsadzie: „Odrobina nieba” (poniedziałek 7 stycznia, godz. 21:00). Kate Hudson wciela się w rolę Marley, pięknej i młodej pracownicy agencji reklamowej, która miłość przyjmuje tylko w lekkostrawnej formie randek i przelotnych znajomości. Kiedy dowiaduje się, że choruje na raka, postanawia przyjąć to po swojemu: robi listę trzech marzeń do spełnienia przed śmiercią. Film Nicole Kassell opowiada tę trudną historię z lekkością, która napełnia nadzieją i pozwala śmiać się bez wyrzutów sumienia, razem ze świetnymi aktorami takimi, jak Kathy Bates, Peter Dinklage czy Whoopi Goldberg w roli… Boga! W cyklu Kobiece Poniedziałki Kino TV pokaże też filmy „Nora Roberts – Miasteczko Innocence”, „Między wierszami” oraz „Żądze i pieniądze”.

W Kino TV nie może jednak zabraknąć kina akcji – w cyklu Mocne Piątki pojawią się sensacyjni „Ryzykanci” (piątek 25 stycznia, godz. 21:00), których „Los Angeles Times” opisał jako jeden z najlepszych filmów z Jean-Claudem Van Dammem. Doświadczony agent Jack Quinn ma za zadanie schwytać swojego arcywroga, groźnego terrorystę Stavrosa. Chwila nieuwagi sprawia, że misja kończy się niepowodzeniem, a Quinn zostaje internowany. Kiedy jednak dowiaduje się, że jego rodzinie grozi niebezpieczeństwo, postanawia wrócić do akcji. Jean-Claude Van Damme, Mickey Rourke i Dennis Rodman w rolach głównych – emocje i sensacja gwarantowane. Poza „Ryzykantami” w cyklu Mocne Piątki emitowane będą filmy „Uniwersalny żołnierz: Powrót”, „S.W.A.T. – Mordercza gra”, „Blitz” i „Przynęta”.

W styczniowym programie znalazły się też takie komediowe przeboje, jak „I kto to mówi” (sobota 12 stycznia, godz. 19:00) z Johnem Travoltą i udzielającym głosu nienarodzonemu dziecku Brucem Willisem. W „Słodkiej zemście” (sobota 19 stycznia, godz. 16:40) grana przez Meg Ryan prawniczka jest gotowa złamać niejeden przepis prawny, by rozprawić się z niewiernym mężem, a wysokobudżetowa, bo wyprodukowana za 100 milionów dolarów „Policja zastępcza” (czwartek 29 stycznia, godz. 21:00) bawi już samą obsadą, w której znaleźli się m.in. Will Ferrel, Mark Wahlberg, Michael Keaton, Samuel L. Jackson i Dwayne „The Rock” Johnson.

Źródło: Kino Polska TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *