Filmy „Śniegu już nigdy nie będzie” i „Świnia” w CANAL+

Jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów minionego roku, opowiadający o tajemniczym masażyście Żeni, który wkrada się w łaski mieszkańców bogatego podwarszawskiego osiedla odgrodzonego murem od „gorszej” reszty świata. Młody, atrakcyjny mężczyzna posiada wyjątkowy dar – potrafi nie tylko uleczyć ciało, ale i zajrzeć w dusze samotnych kobiet, poznając ich historie pełne osobistych dramatów. Z czasem, niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie nowo poznanych ludzi.

Film został doceniony zarówno przez widzów, jaki i krytyków, którzy zgodnie uznali go za niejednoznaczny i magiczny. Obraz zdobył m. in. Orła za najlepsze zdjęcia, a operator Michał Englert i reżyserka Małgorzata Szumowska zostali wyróżnieni Nagrodą Fundacji „Persona, Lavoro, Ambiente” na Międzynarodowym Festiwalu Filmów w Wenecji. W obsadzie, obok odtwórcy głównej roli Aleca Utgoffa, znaleźli się: Agata Kulesza, Maja Ostaszewska, Weronika Rosati, Katarzyna Figura, Andrzej Chyra, Łukasz Simlat i Krzysztof Czeczot.

Sprawdź godziny emisji filmu „Śniegu już nigdy nie będzie” w PROGRAMIE TV

Premiera filmu ŚNIEGU JUŻ NIGDY NIE BĘDZIE w niedzielę 27.02 o godz. 21:00 na CANAL+ PREMIUM oraz następnego dnia w serwisie CANAL+ online.

Film Agnieszki Szumowskiej to kolejna głośna produkcja, która w lutym zasili bogatą ofertę CANAL+ online. Ale nie jedyna warta polecenia. W serwisie dostępny jest już m. in. film ŚWINIA, w którym główną rolę zagrał Nicolas Cage. Gwiazdor wciela się w Roba, gburowatego samotnika prowadzącego spokojne życie w odległej dziczy amerykańskiego stanu Oregon. Jego jedyną towarzyszką jest właśnie tytułowa świnia. Razem spędzają całe dnie na tropieniu trufli. Odbiorcą towaru jest Amir (Alex Wolf), który stanowi podobnie jak Rob złożoną postać. Talent zwierzęcia do wyszukiwania tego cennego przysmaku okazuje się na tyle duży, że zwraca uwagę lokalnych gangsterów. Zawiązanie akcji następuje szybko – już w jednej z pierwszych scen przestępcy ogłuszają Roba i porywają zwierzę. Rob jednak z determinacją postanawia je odnaleźć za wszelką cenę. Droga ta jednak będzie prowadzić przez mroczne ulice i podziemia Portland, w których, jak się okazuje, nazwisko Roba jest nie tylko dobrze znane, ale również, jak mówi jedna z postaci „nie znaczy już tyle, co kiedyś”.

ŚWINIA to oryginalna historia, pełna niespodziewanych zwrotów akcji, stanowiąca unikalne połączenia kina zemsty w duchu „Johna Wicka” z medytacyjnym slow Cinema. Obraz spotkał się z entuzjastyczną reakcją zarówno fanów dorobku Nicolasa Cage’a, jak i krytyków. Film zdobył m.in. prestiżową nagrodę National Board of Review za najlepszy debiut reżyserski, a także nominację do Gotham Award za najlepszy film oraz do Critics’ Choice za najlepszą męską rolę. Obok Nicolasa Cage’a (i świni) na ekranie zobaczymy jeszcze Alexa Wolffa („Jumanji: Następny poziom”, „Dziedzictwo. Hereditary”) i Adama Arkina („Synowie Anarchii”, „Poważny człowiek”). Za reżyserię odpowiedzialny jest debiutujący w pełnym metrażu Michael Sarnoski, natomiast za zdjęcia Patrick Scola („Matka/Android”).

Sprawdź ofertę kanału CANAL+ PREMIUM w PROGRAMIE TV

ŚWINIĘ można oglądać w serwisie CANAL+ online.

Źródło: CANAL+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *