Filmy z Sundance Film Festival 2017 na SundanceTV

Dla wszystkich fanów kina niezależnego kanał SundanceTV przygotował niespodziankę – w pierwsze cztery soboty grudnia o 22:00 na kanale będzie można oglądać filmy, które w styczniu tego roku zachwyciły widzów na Sundance Film Festival. W ramach cyklu pokazany zostanie m.in. chiński komediodramat „Wolny i swobodny”, dokument badający konsekwencje wojny w Afganistanie „Legion braci” oraz ujmujący prostotą dramat „Columbus”.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału SundanceTV

„Legion braci”
Film dokumentalny. Wykorzystując swój bezprecedensowy dostęp do żołnierzy należących do jednostek sił specjalnych USA, reżyser bada konsekwencje niemal 15 lat bezustannej walki, która rozpoczęła się w 2001 roku wraz z wypowiedzeniem wojny terroryzmowi. Produkcja przedstawia losy żołnierzy z Zielonych Beretów, którzy zostali wysłani do Afganistanu tuż po wydarzeniach z 11 września 2001 r.
Emisja: sobota, 2 grudnia, godzina 22:00

„Wolny i swobodny”
Komediodramat uhonorowany Nagrodą Specjalną Jury na Sundance Film Festival. Kiedy obwoźny sprzedawca mydła dociera do wyludnionego miasteczka w Chinach, na miejscu dochodzi do zbrodni. Wydarzenie to nastawia przeciwko sobie tamtejszych zdziwaczałych mieszkańców, co prowadzi do tragikomicznych konsekwencji.
Emisja: sobota, 9 grudnia, godzina 22:00

„Columbus”
Dramat nominowany do nagrody Next! na Sundance Film Festival. Urodzony w Korei mężczyzna zatrzymuje się na dłużej w mieście Columbus w stanie Indiana, gdzie jego ojciec zapada w śpiączkę. Bohater spotyka młodą kobietę, która planuje zostać w miasteczku ze swoją wychodzącą z nałogu matką, rezygnując tym samym z realizacji swoich marzeń.
Emisja: sobota, 16 grudnia, godzina 22:00

„Carpinteros”
Julián znajduje miłość oraz sens życia w najmniej oczekiwanym miejscu – w więzieniu na Dominikanie. Jego romans z Yanelly, która również jest więźniarką, nawiązuje się poprzez język migowy. Dzięki niemu kochankowie mogą uniknąć wykrycia przez tuziny strażników.
Emisja: sobota, 23 grudnia, godzina 22:00

Źródło: AMC Networks International – UK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *