Finał 18. edycji Konkursu Eurowizji Junior na antenach TVP

Zbliża się finał 18. edycji Konkursu Eurowizji Junior. Poza 12 unikalnymi piosenkami młodych artystów, w tym roku czekają na widzów niespodzianki i dodatkowe występy. Oznacza to więcej muzyki, gwiazd i wrażeń. Transmisja wydarzenia 29 listopada o godz. 17:00 na antenach: TVP1, TVPABC, TVP Polonia, TVP Wilno oraz w serwisie TVP VOD.

Sprawdź godziny transmisji Eurowizji Junior w PROGRAMIE TV

Zgodnie z tradycją podczas finału Konkursu Eurowizji Junior, zeszłoroczna laureatka ponownie wykona swoją zwycięską piosenkę. Viki Gabor ponownie wykona utwór „Superhero”, ale nie będzie to jej jedyny występ tego wieczoru. Aby wyrazić uznanie dla ogromnego wysiłku zespołu twórczego i produkcyjnego Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w maju 2021 roku, gospodarz wydarzenia, Telewizja Polska, zaprosiła holenderskiego zwycięzcę Eurowizji na niedzielny występ. Duncan Laurence, który wygrał Konkurs Piosenki Eurowizji w 2019 roku piosenką „Arcade”. Artysta wystąpi razem z polskimi zwyciężczyniami Eurowizji Junior – Viki Gabor oraz Roksaną Węgiel.

Alicja Szemplińska miała reprezentować Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji 2020 piosenką „Empires” po wygranej w ogólnopolskiej selekcji w programie „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2020”. Niestety Eurowizja 2020 została odwołana, ze względu na pandemię koronawirusa. Pomimo to, już w najbliższą niedzielę będą mogli Państwo usłyszeć jej piosenkę na scenie Eurowizji Junior 2020. W trakcie występu Alicji zaprezentowany zostanie także pokaz taneczny. Podczas wydarzenia nastoletni tancerze zaprezentują nowoczesny układ jazzowy, dedykowany osobom wykonującym różne zawody w podziękowaniu za ich codzienną pracę.

Autorami wspólnej piosenki Eurowizji Junior 2020 są Sara Chmiel – Gromala i Gromee, producent muzyczny i DJ, który reprezentował Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji w 2018 roku. Jej tekst ma podkreślać siłę i wpływ młodego pokolenia na świat. Tradycyjnie 12 uczestników konkursu wykona wspólnie piosenkę finałową.

Sprawdź ofertę kanałów TVP w PROGRAMIE TV

Zapraszamy Państwa do oglądania niepowtarzalnego muzycznego widowiska na antenach TVP oraz w TVP VOD.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *