Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu w Motowizji

Czwarty, finałowy turniej w Częstochowie wyłoni tegorocznych Drużynowych Mistrzów Polski Juniorów na żużlu. Ostateczne rozstrzygnięcia, podobnie jak wcześniejsze zmagania, będzie można zobaczyć na żywo w Motowizji.

Sprawdź godziny transmisji Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu w PROGRAMIE TV

Przed rozpoczęciem finałów wyraźnym faworytem był Motor Lublin. Żużlowcy drużyny, która zwyciężyła także w PGE Ekstralidze, potwierdzili te prognozy w dotychczasowych zawodach wygrywając w Grudziądzu oraz u siebie w Lublinie dzięki wspaniałej formie Mateusza Cierniaka oraz Wiktora Lamparta.

Na drugim biegunie emocji obecnie znajdują się za to kibice gospodarzy ostatniego turnieju cyklu: Włókniarz Częstochowa wygrał na stadionie w Ostrowie Wielkopolskim, ale brak kontuzjowanego Jakuba Miśkowiaka okazał się być zbyt znaczący. Częstochowianie w kolejnych turniejach dwukrotnie opuszczali stadion z najgorszym wynikiem punktowym w Lublinie, jadąc także bez Mateusza Świdnickiego. Na domowym stadionie będą jednak mieli szansę nadrobić to, co wcześniej stracili, ale szanse na obronę tytułu znacznie zmalały przez te dwa tygodnie.

W ubiegłorocznych DMPJ najniższy stopień podium przypadł zawodnikom z Ostrowa Wielkopolskiego. Teraz po trzech turniejach Arged Malesa TŻ Ostrovia zajmuje drugie miejsce i ma formę, która pozwala wierzyć sympatykom tego klubu, że srebro jest możliwe. W Grudziądzu i Lublinie dwukrotnie zajęli drugie miejsce w zawodach. Podczas drugiego turnieju finałowego żużlowcy TŻ Ostrovii byli bliscy niespodzianki – przegrali z Motorem Lublin zaledwie jednym punktem. Zdecydowanie gorzej poszło im jednak na własnym stadionie, gdzie zostali zdeklasowani przez rywali.

Trzy razy na trzecim miejscu finiszowali za to młodzieżowcy Maszewski GKM-u Grudziądz. Równa, ale niezbyt imponująca dyspozycja może okazać się niewystarczająca, by wrócić z Częstochowy z medalami. Brak Kacpra Pludry osłabił ekipę z Grudziądza tydzień temu w Lublinie, ale GKM może także polegać chociażby na Kacprze Łobodzińskim.

Sprawdź ofertę kanału Motowizja w PROGRAMIE TV

Sytuacja jest więc wciąż nieprzewidywalna. O losach tegorocznych Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów zdecyduje ostatni turniej finałowy na stadionie Włókniarza Częstochowa. Początkowo planowany był jeszcze we wrześniu, jednak niesprzyjająca pogoda spowodowała, że zawody odwołano i przeniesiono na piątego października. Początek transmisji o 15:45.

Źródło: Motowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *