Finał Eurowizji Junior 2023 na antenach Telewizji Polskiej

W niedzielę, 26 listopada o godz. 16:00 TVP1, TVP Polonia i TVP ABC zaprasza na transmisję finału 21. „Konkursu Piosenki Eurowizji Junior Nicea 2023”. Polskę reprezentuje Maja Krzyżewska z piosenką „I Just Need a Friend”. Głosować będzie można już od piątku, 24 listopada od godz. 20:00 na stronie vote.junioreurovision.tv. Głosowanie jest bezpłatne, a głos można oddać na reprezentanta swojego kraju.

Sprawdź godziny transmisji Eurowizji Junior w PROGRAMIE TV

Maja Krzyżewska dzięki zwycięstwu w programie „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2023” będzie reprezentowała Polskę podczas finału Eurowizji Junior w Nicei. Młoda artystka wystąpi z piosenką „I Just Need a Friend”, napisaną specjalnie dla niej przez grupę producencką Hotel Torino (Patryk Kumór i Dominic Buczkowski-Wojtaszek) oraz Carlę Fernandes, Marissę i Piotra Zborowskiego.

Pierwszy – internetowy etap głosowania rusza w piątek, 24 listopada na stronie: vote.junioreurovision.tv i potrwa do rozpoczęcia finału, czyli do niedzieli, 26 listopada do godz. 15:59. Głosowanie online jest darmowe i co istotne, dopuszcza możliwość oddania głosu na reprezentanta swojego kraju. Jednak, aby głos był ważny, głosujący musi wybrać dodatkowo dwóch innych artystów.

Drugi etap głosowania rozpocznie się w trakcie trwania konkursu, tuż po ostatnim występie na żywo. Wtedy swoje głosy oddadzą również jurorzy ze wszystkich państw uczestniczących. Głosy widzów oraz jurorów mają wagę 50/50. Maja Krzyżewska wystąpi podczas finału z numerem 9.

Tegoroczny konkurs jest wyjątkowy z kilku względów – na scenie pojawi się debiutująca na Eurowizji Junior Estonia, a także to pierwsza edycja, w której wezmą udział wszystkie kraje tzw. Wielkiej Piątki (Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Hiszpania i Włochy).

Hasłem przewodnim tegorocznego konkursu jest słowo: Heroes (Bohaterowie).

Sprawdź ofertę kanału TVP ABC w PROGRAMIE TV

21. „Konkurs Piosenki Eurowizji Junior Nicea 2023” – niedziela, 26 listopada o godz. 16:00 w TVP1, TVP Polonia oraz TVP ABC.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *