Finał Ligi Europejskiej Dnipro – Sevilla w TVP1 HD

W finale Ligi Europejskie zmierzą się Dnipro Dniepropietrowsk i Sevilla FC, z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie. Transmisja w środę w TVP1 HD.

Faworytem meczu jest obrońca tytułu – Sevilla FC. Przed rokiem klub prowadzony przez Unaia Emery’ego okazał się lepszy po rzutach karnych od Benfiki Lizbona. Sevilla wygrywała dwukrotnie także Puchar UEFA (jego kontynuacją jest Liga Europejska) w latach 2006-07. Jeśli i tym razem okaże się najlepsza, oprócz pucharu i nagród, zagra także automatycznie w fazie grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2015/16. Dla Dnipro Dniepropietrowsk natomiast awans do finału jest najważniejszym osiągnięciem w historii klubu. Czy Ukraińcy, których liderem jest 25-letni Jewhen Konopljanka sprawią niespodziankę także w finale?

Telewizja Polska jest producentem sygnału międzynarodowego z finału Ligi Europejskiej. To jedno z największych i najważniejszych wyzwań produkcyjnych w jej historii. Przy produkcji będzie zaangażowanych aż 150 osób.

Finał Ligi Europejskiej skomentują: Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow. Studio zlokalizowane na Stadionie Narodowym poprowadzi Jacek Kurowski, a wśród jego gości znajdą się: Jerzy Engel – były selekcjoner reprezentacji Polski i Tomasz Rząsa – były reprezentant Polski i zwycięzca Pucharu UEFA z 2002 roku w barwach Feyenoordu Rotterdam. W roli reporterów wystąpią: Szymon Borczuch i Rafał Patyra.

Plan transmisji:

Środa (27 maja)
Dnipro Dniepropietrowsk – Sevilla FC, godzina 20:20, TVP1 HD

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *