Finał Ligi Europejskiej: Liverpool – Sevilla w TVP2 HD

Sevilla z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie może po raz trzeci z rzędu wygrać Ligę Europejską. W finale zmierzy się w najbliższa środę, 18 maja 2016 roku, z Liverpoolem. Transmisja spotkania w TVP2 HD.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

Liverpool trzykrotnie wygrał Puchar UEFA, którego kontynuacją jest Liga Europejska. Sevilla ma cztery takie triumfy. Jest natomiast pierwszą drużyną od czasu Bayernu Monachium (zwycięzca Pucharu Europy – 1974-76), która może triumfować w europejskich rozgrywkach po raz trzeci z rzędu. W zeszłym roku Sevilla, której trenerem jest Unai Emery, triumf wywalczyła na Stadionie Narodowym w Warszawie – pokonała 3:2 Dnipro, a jedną z bramek zdobył Grzegorz Krychowiak. Teraz czeka ich bardzo trudne zadanie, bo Liverpool prowadzony przez Juergena Kloppa także chce efektownie zakończyć sezon.

Spotkanie pokaże TVP2 HD. Po nim zaplanowano także transmisję z ceremonii wręczenia pucharu. Od wtorku do czwartku w TVP1 HD będzie można zobaczyć natomiast specjalne kroniki poświęcone temu wydarzeniu – około godziny 20:05 po „Sporcie” po „Wiadomościach”.

Mecz Liverpool FC – Sevilla FC skomentują z Bazylei: Jacek Laskowski i Jacek Magiera. Studio poprowadzi Jacek Kurowski, a reporterem będzie Marcin Wojtasik.

Plan transmisji:

Środa (18 maja)
Liverpool FC – Sevilla FC, godzina 20:30, TVP2 HD

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *