Finał Ligi Mistrzów z polskim akcentem w TVP2

W sobotę 10 czerwca kibiców piłkarskich czekają wielkie emocje – od godz. 20:00 w Dwójce transmisja finału Ligi Mistrzów: Manchester City kontra Inter Mediolan. Sędzią głównym spotkania będzie Szymon Marciniak.

Sprawdź godziny transmisji Ligi Mistrzów w PROGRAMIE TV

Mecz wieńczący tegoroczną Ligę Mistrzów otoczony jest wyjątkową atmosferą, którą buduje kilka podtekstów: Manchester City w przypadku wygranej sięgnie po raz pierwszy w historii po to trofeum i będzie to dla niego tryplet w kończącym się sezonie (zwyciężyli w Premier League i Pucharze Anglii), finał jest starciem potężnej siły ofensywnej opartej na bramkostrzelnym Erlingu Haalandzie z kolektywem Interu Mediolan złożonym z doświadczonych graczy, będzie to również pierwsze w historii starcie tych drużyn w rozgrywkach UEFA.

Finał w Stambule będzie miał również polskie akcenty: w roli głównego arbitra zobaczymy Szymona Marciniaka, a mecz będzie odbywał się na Stadionie Olimpijskim im. Ataturka w Stambule, na którym w 2005 roku Liverpool pokonał Milan. Bohaterem tamtego, zdaniem wielu kibiców najlepszego w historii, finału był Jerzy Dudek, który zapewnił zwycięstwo ekipie z Liverpoolu po emocjonujących rzutach karnych.

Szymon Marciniak dzięki tej nominacji dołącza do grona najwybitniejszych sędziów tej dyscypliny: Polak dostąpi zaszczytu poprowadzenia finału Champions League zaledwie kilka miesięcy po meczu wieńczącym mistrzostwa świata w Katarze pomiędzy Argentyną i Francją, w którym również był arbitrem głównym. Podobna sytuacja miała miejsce wcześniej tylko w przypadku Anglika Howarda Webba.

Mecz skomentują Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow. Poszerzone studio przedmeczowe rozpocznie się już o godzinie 19:15 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej i Smart TV. Transmisja w Dwójce od godz. 20:00.

Sprawdź ofertę kanału TVP2 w PROGRAMIE TV

Prowadzący studio Jacek Kurowski zaprosił na sobotę wybitnych ekspertów: byłego selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka, prezesa PZPN w latach 1999-2008 Michała Listkiewicza, eksreprezentanta Polski Jakuba Wawrzyniaka oraz znawcę futbolu i komentatora TVP Mateusza Borka.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *