Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych na żużlu na żywo w Motowizji

Na stadionie MOSiR-Bystrzyca w Lublinie odbędzie się tegoroczny finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Reprezentanci siedmiu drużyn zawalczą w zawodach, które na żywo będzie można zobaczyć na antenie Motowizji w środę 17 sierpnia o godz. 15.40.

Sprawdź godziny transmisji Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych w PROGRAMIE TV

Historia MMPPK sięga 1980 roku, kiedy na stadionie Polonii Bydgoszcz rywalizowali zawodnicy do lat 23. Wtedy zwycięstwo trafiło w ręce żużlowców gospodarzy. Po dwóch latach przerwy Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych zaczęto organizować ponownie, tym razem dopuszczając juniorów, którzy nie mają jeszcze 21 lat. W takiej formie MMPPK odbywa się do tej pory.

Rok temu w Częstochowie zwyciężyli reprezentanci Motoru Lublin – Wiktor Lampart, Mateusz Cierniak oraz Jan Młynarski. Drużyna z Lubelszczyzny nie musiała martwić się o awans do tegorocznego finału, ponieważ jest jego gospodarzem.

Inne kluby musiały się zmierzyć w trzech turniejach – jeden z nich był transmitowany na antenie Motowizji. Na stadionie w Gnieźnie awans wywalczyły Maszewski GKM Grudziądz oraz Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Zawody w Rzeszowie pewnie wygrali zawodnicy Włókniarza Częstochowa, a drugie miejsce przypadło WTS Sparcie Wrocław. Po zaciętych zawodach w Zielonej Górze ostatnie miejsca w finale trafiły do reprezentantów Arged Malesa Ostrów Wielkopolski i Fogo Unii Leszno.

Sprawdź ofertę kanału Motowizja w PROGRAMIE TV

Te siedem klubów zawalczy o tytuł Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Początek transmisji na antenie Motowizji w środę, 17 sierpnia o 15:40.

Źródło: Motowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *