Finał Mundialu w TVP1 HD, mecz o 3. miejsce w TVP2 HD

Czas na najważniejsze rozstrzygnięcia podczas Mundialu w Brazylii. W niedzielę w wielkim finale Niemcy zmierzą się z Argentyną. Transmisja w TVP1 HD. Dzień wcześniej spotkanie o 3. miejsce, Brazylia – Holandia, będzie można zobaczyć w TVP2 HD.

Taki sam skład finału mistrzostw świata mieliśmy w 1986 i 1990 roku. Za pierwszym razem lepsi okazali się Argentyńczycy pod wodzą Diego Maradony, cztery lata później wygrali Niemcy, których prowadził Lothar Matthaeus. Który kapitan wzniesie teraz puchar: Leo Messi czy Philipp Lahm? Przekonamy się już w niedzielę.

Mundial w Brazylii jest wielkim wydarzeniem. Mimo że nie gra w nim reprezentacja Polski, widzowie bardzo chętnie oglądają mecze. Dotychczasowe 62 spotkania obejrzały się lepiej niż na poprzednich mistrzostwach w RPA – średnia poszczególnych faz Mundialu wyniosła 3,933 mln (udziały 36,38%), a cztery lata temu – 3,828 mln i 35,13%. To sukces, biorąc pod uwagę jak w tym czasie zmienił się rynek telewizyjny i jak szybko rozwijają się nowe media (Internet i urządzenia mobilne).

Finał skomentują: Dariusz Szpakowski i Grzegorz Mielcarski. Studio poprowadzi Włodzimierz Szaranowicz, a jego gośćmi będą: Jacek Gmoch, Jerzy Engel, Tomasz Wołek oraz Marcin Żewłakow. Analiza najważniejszego meczu Mundialu rozpocznie się już o godzinie 19:05 z przerwą na ceremonię zamknięcia (około godziny 19:20). Po niej studio w TVP1 HD będzie trwać aż do meczu (z przerwą na „Wiadomości”), a także godzinę po najważniejszym spotkaniu. Dzień później TVP1 HD zaprasza na podsumowanie Mundialu o godzinie 20:25.

Plan transmisji:

Sobota (12 lipca)
Studio przed meczem, godzina 21:25, TVP2 HD
Brazylia – Holandia, godzina 22:00, TVP2 HD

Niedziela (13 lipca)
Ceremonia zamknięcia, godzina 19:05, TVP1 HD
Studio przed meczem, godzina 20:30, TVP1 HD
Niemcy – Argentyna, godzina 21:00, TVP1 HD

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *