Finałowe rozstrzygnięcia w Premier League Darts na żywo w Sportklubie

Cykl Premier League Darts wkracza w decydującą fazę. Przed nami cztery ostatnie turnieje drugiej części rywalizacji, a także play-off z udziałem czterech najlepszych zawodników tegorocznych zmagań. Wszystkie imprezy na żywo w Sportklubie!

Sprawdź godziny transmisji Premier League Darts w PROGRAMIE TV

Za nami dwanaście pełnych emocji i trzymających w napięciu wieczorów z Premier League Darts. Z dziesiątki, która rozpoczynała tegoroczne zmagania odpadli już Rob Cross i Glen Durrant, a zwłaszcza postawa drugiego z nich musiała zaskoczyć kibiców. Broniący tytułu „Duzza” w dziewięciu meczach poniósł komplet porażek i w niczym nie przypominał zawodnika, który przed rokiem, debiutując w tym prestiżowym cyklu, odprawiał z kwitkiem kolejnych rywali.

Na placu boju pozostała jeszcze ósemka, która między sobą rozdzieli cztery miejsca premiowane awansem do play-off. O tym kto zagra w półfinale imprezy, a kto pożegna się z nią po rundzie zasadniczej zadecydują cztery ostatnie turnieje, które w dniach 24-27 maja rozegrane zostaną w Marshall Arenie w Milton Keynes. Wszystkie kibice w naszym kraju będą mogli obejrzeć na żywo wyłącznie w Sportklubie. Prawdziwą gratką będzie jednak faza play-off, a więc dwa półfinały i wielki finał cyklu, które zaplanowano na 28 maja. Także tego dnia Sportklub przeprowadzi z Wysp bezpośrednią transmisję!

Po dwunastu turniejach najbliżej awansu do play-off jest Michael van Gerwen, który zgromadził na swoim koncie 17 punktów i o dwa wyprzedza ubiegłorocznego finalistę Premier League Darts, Nathana Aspinalla oraz Dimitria van den Bergha. Zaledwie jedno „oczko” mniej mają Jose de Sousa i Jonny Clayton, to Portugalczyk zajmuje jednak czwartą pozycję, legitymując się nieco lepszym bilansem legów. „The Special One” jest zresztą jednym z tegorocznych objawień cyklu. Debiutujący w Premier League Portugalczyk ma na koncie już 66 maksymalnych wartości, rzuca ze średnią 100,01 punktu i może pochwalić się nine darterem, upolowanym w starciu z Aspinallem.

De Sousa to zresztą niejedyny zawodnik, któremu w tegorocznym cyklu udało się zamknąć lega w magicznych dziewięciu lotkach. Dzień wcześniej podobnej sztuki dokonał Johnny Clayton w zwycięskim starciu z… de Sousą. Z kolei najwyższym finiszem póki co może poszczycić się van den Bergh, który już pierwszego wieczoru zanotował checkout ze 164 punktów. W jedenastu kolejnych zawodach żaden z rywali nie pobił tego osiągnięcia. Czy komuś uda się ta sztuka w ostatnim tygodniu zmagań?

Sprawdź ofertę kanału Sportklub w PROGRAMIE TV

Finałowe rozstrzygnięcia Premier League Darts w dniach 24-28 maja na żywo wyłącznie w Sportklubie! Transmisje codziennie o godz. 20.00.

Źródło: Media Production

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *