„Zniewolona: Felix Austria” – ukraiński dramat kostiumowy w TVP1

W niedzielę, 23 maja o godz. 21:30 Jedynka zaprasza na film fabularny „Zniewolona: Felix Austria”. Utrzymana w baśniowym klimacie opowieść, to adaptacja bestsellerowej powieści Sofiji Andruchowycz pt. „Felix Austria”. W filmie w rolach głównych wystąpili młodzi polscy aktorzy: Marianna Januszewicz i Sebastian Cybulski.

Sprawdź godziny emisji filmu „Zniewolona: Felix Austria” w PROGRAMIE TV

„Zniewolona: Felix Austria” to kolejna, po cieszącym się w Polsce ogromną popularnością serialu „Zniewolona”, produkcja ukraińskiej grupy produkcyjnej Film.UA. Filmowa opowieść zaczyna się w Stanisławowie w drugiej połowie XIX wieku. Doktor Anger traci w pożarze ukochaną żonę, udaje mu się jednak uratować własną córkę Adelę (Alesia Romanowa) i córkę służących Stefanię Czorneńko (Marianna Januszewicz). Lekarz postanawia je sam wychować. Dziewczynki z biegiem czasu zbliżają się do siebie, łączy je silna więź. Kiedy Adela poślubia rzeźbiarza Petro Skołyka, Stefania zajmuje się prowadzeniem jej domu. Jednak mimo łączącej ich więzi, nie potrafią zrozumieć, kim właściwie są dla siebie: czy są siostrami i przyjaciółkami, czy szlachcianką i służącą. Sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje, gdy w miasteczku po latach pojawia się dawny ukochany Stefanii, Josyf.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

Film fabularny pt. „Zniewolona: Felix Austria” jest debiutem reżyserskim Christiny Sivolap. Niezwykły klimat filmu podkreśla także muzyka. Ukraińska piosenkarka Tina Karol i Yulia Sanina – wokalistka zespołu The Hardkiss (ukraiński zespół muzyczny wykonujący muzykę z pogranicza rocka alternatywnego i synth popu), współpracowały, tworząc, niektóre fragmenty ścieżki dźwiękowej do filmu.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *