Koncert rockowej grupy Blend w Trójce i online z gościnnym udziałem Wojciecha Konikiewicza

Program 3 Polskiego Radia zaprasza na premierowy występ grupy Blend. Hardrockowa grupa z Jastrzębia-Zdroju zaprezentuje się w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę 23 maja o godz. 19.05. Transmisja koncertu kwartetu ze Śląska na antenie Trójki, a streaming wideo na stronie i Facebooku stacji oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

Grupa Blend istnieje od 2003 roku i gra w składzie: Marek Sladek, Cezary Gibes, Marcin Miśtak i Piotr Rut. Czwórkę z Jastrzębia-Zdroju inspirują mocne, hardrockowe brzmienia lat 70., przede wszystkim z USA. W twórczości kwartetu znaleźć można również elementy stoner rocka i bluesa. W 2014 roku formacja wydała album „Zółty”, a w 2020 ukazała się druga płyta „Czerwony”.

W dorobku Blend ma koncerty w całym kraju, a także udział w programie „Must Be The Music” (2016). W eliminacjach grupa wykonała swój największy hit „Kot”. – Nasza twórczość to wypadkowa czterech różnych osobowości, co w decydującym stopniu wpływa na rodzaj wykonywanej przez nas muzyki. Większość naszych utworów utrzymana jest w bezkompromisowym, żywiołowym duchu rock’and’rolla – mówią muzycy zespołu.

Podczas niedzielnego wieczoru z grupą Blend wystąpi gościnnie i zagra na klawiszach Wojciech Konikiewicz – znakomity pianista, keyboardzista, organista, gitarzysta, gitarzysta basowy, a także producent muzyczny – przede wszystkim jazzowy, ale doskonale czujący się również w innych gatunkach: rocku, bluesie, reggae czy funky.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *