Finałowy odcinek serialu „The Winner” („Zwycięzca”) w SkyShowtime

The Winner (Zwycięzca) to koprodukcja czesko-słowacka. Serial wyreżyserował Jan Hřebejk (twórca kultowego filmu „Pod jednym dachem”) na podstawie scenariusza Zuzany Dzurindovej. Za zdjęcia odpowiada Martin Šácha. W rolach głównych, obok popularnego słowackiego aktora Ady’ego Hajdu, występują laureatka Czeskiego Lwa Ivana Chýlková, nominowana do Czeskiego Lwa Natalia Germani, a także młode wschodzące gwiazdy Petra Dubayová i Rebeka Rigová. W finałowym odcinku serialu w rolę polskiego premiera i jego żony wcielają się Robert Więckiewicz oraz Magdalena Popławska, a ich córkę gra Ernestyna Tatarska.

W obsadzie znaleźli się także Noël Czuczor, Milan Ondrík, Zuzana Páleníková, Ján Jackuliak, Kristína Sisková, Rea Frlajsová, Vladislav Plevčík, Sarah Arató i Štefan Martinovič.

Ta komedia familijna opowiada historię Viktora Hudáka (Ady Hajdu), byłego premiera małego europejskiego kraju, który zakończył karierę polityczną i po dekadzie usiłuje wrócić do życia na łonie rodziny. Starając się na nowo wdrożyć w codzienną, rodzinną rutynę, próbuje zbliżyć się do żony i córek. Ten nowy etap w jego życiu okazuje się jednak pełen niespodzianek i wyzwań, często trudniejszych niż te, z którymi przez lata mierzył się w rządzie.

Głównym producentem serialu jest Jan Bílek, a producentem wykonawczym Aleš Týbl. Pozostali producenci to Tereza Polachová i Steve Matthews. The Winner (Zwycięzca) był kręcony głównie w Bratysławie na Słowacji.

Źródło: SkyShowtime

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *