FOKUS TV już w MUX-1 (zrzuty, wideo)

W nocy z 27 na 28 kwietnia 2014 roku, kilkadziesiąt minut przed godziną 2:00, w ofercie pierwszego multipleksu (MUX-1) Naziemnej Telewizji Cyfrowej znalazł się nowy kanał edukacyjno-poznawczy – FOKUS TV. Stacja obecnie nadaje materiały promocyjne, start regularnej emisji programu FOKUS TV ma nastąpić 28 kwietnia br. o godzinie 6:00.

Aktualizacja: Właściwa emisja programu ruszyła o godzinie 6:00.

FOKUS TV pojawił się na MUX-1 w miejscu, które dotychczas było zajmowane przez kanał TVP1 SD. Przekaz głównej stacji Telewizji Polskiej został wyłączony z MUX-1 o północy z 27 na 28 kwietnia 2014 roku.

FOKUS TV to telewizja dla całej rodziny. W pasmach codziennych znajdzie się oferta zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Pasmo dla dzieci i młodzieży to filmy i bajki, których głównym celem jest edukacja i rozrywka. Przykładowo, nauka języka angielskiego odbywa się poprzez oglądanie anglojęzycznych bajek animowanych w oryginalnych wersjach językowych. Poradnikowe pasmo kobiece tworzą programy poradnikowe poruszające szeroki zakres tematów ważnych dla każdej kobiety – od macierzyństwa przez zdrowie i urodę po kwestie związane z prowadzeniem domu. Na ofertę dla mężczyzn składają się programy kryminalne, szokujące dokumenty czy filmy przedstawiające sporty ekstremalne.

Parametry techniczne „FOKUS TV”:

ID: Fokus TV
VIDEO PID: 5302
AUDIO PID: 5303 (pol)
PCR PID: 5302
SID: 53
LCN: 18

W wyniku tej zmiany może być konieczne ponowne przeszukanie pasma w odbiornikach DVB-T w celu wyszukania dostępnych serwisów, co pozwoli na aktualizację listy dostępnych programów. Niektóre odbiorniki, w przypadku niepowodzenia aktualizacji listy programów, mogą wymagać przywrócenia ustawień fabrycznych i ponownego zaprogramowania urządzenia.

fokustv1 fokustv2 fokustv3 fokustv4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *