Fokus TV znajdzie się w ofercie biura reklamowego Atmedia

Dzięki wygranej ZPR w konkursie na naziemny kanał edukacyjno-poznawczy, ofertę Atmediów wzbogaci w przyszłym roku Fokus TV. Stacja Fokus TV, należąca do TV Spectrum, spółki wchodzącej w skład Grupy ZPR, dostała miejsce na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Nowy kanał edukacyjno-poznawczy rozpocznie nadawanie najpóźniej w kwietniu 2014 roku. Jego obsługą reklamową zajmą się Atmedia, czyli biuro reklamy pracujące już dla Polo TV i Eski TV z portfolio ZPR.

Muzyczne stacje ZPR-ów przebojem zdobyły miejsce w czołówce rankingu swojej kategorii tematycznej. Dlatego wierzę w sukces Fokus TV, który według naszych prognoz może liczyć przynajmniej na 1% udział w czasie oglądania grupy 16-49 lat w pierwszym roku nadawania – komentuje Marcin Boroszko, prezes Atmedia Group. – Rozstrzygnięcie ostatniego konkursu KRRiT na rzecz nadawców spoza „dużej czwórki” to dobra wiadomość dla rynku telewizyjnego i polskich widzów. Nowe rozdanie zwiększy konkurencyjność oferty naziemnej telewizji cyfrowej – dodaje.

Eska TV i Polo TV w sierpniu 2013 roku miały odpowiednio 1,6 i 1,3% udział w czasie oglądania grupy 16-49 lat, co oznacza, że każda z tych stacji jest ponad dwukrotnie lepiej oglądana niż trzecia w rankingu kanałów muzycznych 4Fun TV. W porównaniu z sierpniem ub.r. udział Eski TV zwiększył się o 95%, a Polo TV o blisko 40%. (SHR, 16-49 lat).

Źródło: atmedia/Nielsen Audience Measurement

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *