Stopklatka S.A. o koncesji na MUX-1

Koncesję na kanał filmowy w ramach pierwszego multipleksu (MUX-1) Naziemnej Telewizji Cyfrowej Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała projektowi Stopklatka TV. To wspólna inicjatywa trzech silnych przedstawicieli rynku medialnego: Kino Polska TV S.A., Stopklatka S.A. i Agora S.A.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do otrzymania przez nas koncesji: zespołom Agory, Stopklatki i Kino Polska. Jestem przekonany, że zgromadzenie w jednym projekcie tak bogatego doświadczenia i kompetencji to najlepsza gwarancja jakości i atrakcyjności kanału filmowego, który już w przyszłym roku zaproponujemy polskim widzom – mówi Bogusław Kisielewski, Prezes Zarządu Stopklatka S.A. i Dyrektor Generalny Kino Polska TV S.A. – Jesteśmy też wdzięczni za liczne głosy poparcia ze strony filmowców, dziennikarzy i wszystkich, którzy wspierali nasze starania o uzyskanie koncesji. Ich zaangażowanie i doping były dla nas bardzo ważne. –

Stopklatka TV w swojej ofercie zakłada emisję filmów fabularnych, dokumentów oraz animacji polskich i zagranicznych twórców. Kontynuując doświadczenia Telewizji Kino Polska, planuje również produkować programy edukacyjne i publicystyczne o tematyce filmowej. Na jej antenie nie zabraknie prezentacji sylwetek twórców, aktualności ze świata filmu i wywiadów z artystami. Nad wszystkim będą czuwać największe osobowości polskiego kina: Andrzej Wajda, Agnieszka Holland i Juliusz Machulski, którzy zasiądą w radzie programowej stacji.

Obok atrakcyjnej treści, przedstawiciele Stopklatka TV stawiają również na nowe technologie: nowy kanał ma wykorzystywać rozwiązania telewizji hybrydowej. Z punktu widzenia odbiorcy propozycja jest więcej niż atrakcyjna – o technologii HbbTV mówi się, że jest to telewizja przyszłości, która wciąż nie ujawniła w pełni swojego potencjału.

Połączenie „klasycznej” telewizji z treściami internetowymi daje praktycznie nieograniczone możliwości – mówi Bogusław Kisielewski. – Za wcześnie, by mówić o konkretnych rozwiązaniach, ale chcemy stworzyć interaktywny kanał filmowy, który będzie atrakcyjny dla współczesnego widza, często równolegle z telewizorem korzystającego na przykład z tabletu czy laptopa – dodaje.

Start Stopklatki TV zaplanowano na pierwszą połowę przyszłego roku. Dostęp do nowego kanału filmowego będzie bezpłatny, za pośrednictwem pierwszego multipleksu Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

Źródło: Stopklatka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *