Formuła 1 H2O z Bartkiem Marszałkiem w Motowizji

W tym roku na antenie Motowizji zadebiutują Mistrzostwa Świata F1 H2O – najszybszej motorowodnej serii wyścigowej na świecie. Dziewiąty rok z rzędu na akwenach Europy, Azji i Bliskiego Wschodu z najlepszymi zawodnikami tej dyscypliny rywalizować będzie jedyny Polak w stawce, Bartek Marszałek.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Motowizja

Nowości na antenie – w roli głównej Bartek Marszałek

Motowizja będzie transmitowała wszystkie wyścigi sezonu 2019 F1 H2O. Pierwszy start już 30 marca w mieście Ad-Dammam w Arabii Saudyjskiej. Na widzów czekać będzie także półgodzinne podsumowanie z każdej rundy. Dodatkowo, aby bardziej przybliżyć F1 H2O, Motowizja pokaże relacje ze wszystkich ubiegłorocznych rund tej serii wraz z komentarzem samego Bartka Marszałka, który podzieli się swoją wiedzą na temat startów w F1 H2O, opowie o tajnikach tego sportu, a także pomoże zrozumieć zasady oraz przebieg rywalizacji. Pierwszy program z serii – F1 H2O Zapowiedź sezonu 2018 – już 24 lutego, o godz. 13:00. Oprócz tego już wkrótce na Motowizji pojawią się dodatkowe programy o Bartku oraz o jego ojcu, Waldemarze Marszałku, sześciokrotnym mistrzu świata i czterokrotnym Europy w zawodach motorowodnych.

Do licznego grona sportów motorowych na antenie Motowizji dołączy F1 H2O – najbardziej prestiżowa seria motorowodna na świecie. Nasz kanał kontynuuje wspieranie polskich kierowców i pokazywanie ich startów zarówno na torach, jak i odcinkach specjalnych czy na akwenach całego świata. Będziemy trzymali kciuki za Bartka Marszałka i liczymy na pojawienie się polskiej flagi na podium podczas kolejnych transmisji – powiedział Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

To jednak nie koniec spotkań z F1 H2O! Od 19 lutego zapraszamy na program F1H20 dla początkujących, w którym Bartek Marszałek wprowadzi widzów w świat najważniejszej serii motorowodnej na świecie oraz opowie o regułach rywalizacji.

Jestem bardzo zadowolony, że Polscy kibice będą mieli możliwość oglądania transmisji z moich startów w Motowizji. F1 H2O to wspaniała dyscyplina sportu i jestem przekonany, że spotka się z dużym zainteresowaniem. Ja jako zawodnik dołożę wszelkich starań, aby dostarczyć widzom dużo satysfakcji i sportowych emocji. Zapraszam do mojego pięknego świata Motorowodnej Formuły 1 – mówi Bartek Marszałek.

Motorowodna Formuła 1

W F1 H2O ścigają się łodzie osiągające prędkość ponad 220 km/h. Dwu i półlitrowy silnik V6 używany u wszystkich startujących sięga mocą do 400 KM. Zawodnicy ścigają się na torach mających zazwyczaj około 2000 metrów długości. W zakrętach przeciążenia potrafią być większe niż 5G! W tym roku kalendarz F1 H2O składa się z rund w Arabii Saudyjskiej, Portugalii, Francji, Chinach, Indiach oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Źródło: Motowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *