Formuła 1 w TVP Sport

Po ponad ośmiu latach przerwy do Formuły 1 powraca Robert Kubica, który zasiądzie za kierownicą bolidu zespołu Williams. Wszystkie wyścigi tego historycznego sezonu pokaże Telewizja Polska. Informację za pośrednictwem portalu społecznościowego przekazał prezes publicznego nadawcy, Jacek Kurski.

Sprawdź godziny transmisji Formuły 1 w PROGRAMIE TV

Ostatnim startem Polaka w Formule 1 było Grand Prix Abu Zabi na torze Yas Marina 14 listopada 2010. Świetnie zapowiadającą się karierę przerwał wypadek w Rondo di Andora w lutym 2011 roku. Wydawało się, że tylko cud może pomóc mu w powrocie na tor. Kubica dokonał jednak niemożliwego i w niedzielę 17 marca zasiądzie za sterami bolidu Williamsa na torze Albert Park w Australii.

Kibice wyjątkowy sezon Polaka będą mogli oglądać w Telewizji Polskiej. Wszystkie wyścigi będą transmitowane w TVP Sport, na stronie tvpsport.pl i w aplikacji mobilnej od 45. minuty.

Sprawdź ofertę kanału TVP Sport w PROGRAMIE TV

Tylko w ten sposób TVP mogło nabyć prawa do pokazywania wyścigów Formuły 1. Niedzielne Grand Prix poprzedzi studio, które rozpocznie się już o godzinie 6:00. Gośćmi będą Jakub Przygoński i Michał Owczarek, a poprowadzi je Maciej Kurzajewski. Rywalizację na torze skomentują Maciej Iwański i Sławomir Kwiatkowski.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *