Koncert i rozmowa z Lou Doillon w radiowej Trójce

Lou Doillon odwiedziła Muzyczne Studio im. Agnieszki Osieckiej przy Myśliwieckiej 3/5/7 na początku marca i zagrała tu kilka piosenek ze swojego najnowszego albumu „Soliloquy”, a także porozmawiała z Anną Gacek. Zapis tego niezwykłego wieczoru będzie można usłyszeć w audycji „Aksamit” w poniedziałek 18 marca od godz. 19.05.

Lou Doillon jest córką francuskiego reżysera Jacques’a Doillona i angielskiej piosenkarki i aktorki Jane Birkin, a jej przyrodnimi siostrami są: aktorka Charlotte Gainsbourg i fotografka Kate Barry (1967-2013). Dillon była modelką (m.in. domu mody Givenchy), ale jej pasją jest aktorstwo i śpiew – zagrała w kilkunastu filmach i nagrała trzy albumy.

W najbliższy poniedziałek wyjątkowe wydanie „Aksamitu”. W roli głównej Lou Doillon – paryska wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Właśnie ukazała się jej trzecia płyta, „Soliloquy”. To najbardziej taneczna, swobodna i radosna pozycja w jej dyskografii. Taka też była na scenie trójkowego studia im. Agnieszki Osieckiej – uśmiechnięta, zadowolona, z radością dzieliła się z publicznością swoimi piosenkami – wykonała je wspólnie z zespołem – oraz opowieściami i anegdotami z życia. A rozmawiałyśmy o wszystkim! Nawet o… polskim chrzanie. Ale także o rzeczach poważnych i ważnych, bo taką Lou znamy od naszego pierwszego wspólnego wywiadu – refleksyjną, mądrą, zakochaną w literaturze, próbującą zrozumieć świat i siebie. To było ważne i inspirujące spotkanie. Zapraszam na jego zapis – mówi Anna Gacek, która była gospodynią muzycznego spotkania z Doillon w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Początek audycji „Aksamit” w radiowej Trójce w poniedziałek 18 marca o godz. 19.05.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *