Formuła E wraca na antenę Motowizji

Po rocznej przerwie do ramówki Motowizji powracają relacje z wyścigów Formuły E. Widzowie będą mogli przypomnieć sobie 5 dotychczasowych wyścigów sezonu 2019/2020, a także prześledzić rywalizację podczas „superfinału” w Berlinie.

Sprawdź godziny emisji Formuły E w PROGRAMIE TV

Obecny sezon elektrycznej serii wyścigowej rozpoczął się od dwóch wyścigów w stolicy Arabii Saudyjskiej – Rijadzie. W 2020 roku kierowcy ścigali się w chilijskim Santiago, Mexico City oraz marokańskim Marrakeszu. Rywalizacja w Formule E, podobnie jak w innych mistrzostwach, została wstrzymana ze względu na pandemię koronawirusa. Władze serii podjęły radykalną decyzję w kwestii zakończenia sezonu.

W sierpniu w przeciągu zaledwie 9 dni odbędzie się aż 6 wyścigów – wszystkie na terenie byłego lotniska Tempelhof w Berlinie. Aby urozmaicić rywalizację, w użyciu będą trzy różne konfiguracje specjalnie zbudowanego toru.

To nie będzie pierwsza wizyta Formuły E na legendarnym lotnisku. Elektryczna seria ściga się na Tempelhofie co roku od 2015 roku (z wyjątkiem sezonu 2015/16, kiedy E-Prix Berlina odbyło się na ulicach stolicy Niemiec). Ostatnie dwie edycje wygrywali kierowcy Audi Sport ABT Schaeffler.

Powrót Formuły E do rozgrywania wyścigów wiąże się także z powrotem samej serii na antenę Motowizji, która była jej pierwszym nadawcą telewizyjnym w Polsce.

ABB Formula E ma szczególne miejsce w historii Motowizji. Byliśmy jedną z nielicznych stacji na świecie, która wierzyła w ten projekt od samego początku i pierwszą, dzięki której widzowie mogli na żywo oglądać fascynujące wyścigi w niesamowitych lokacjach całego świata. Nie możemy też zapominać o tym, że misją Formuły E jest promocja elektromobilności – temat, który jest bardzo bliski Motowizji. Jako jedyny kanał telewizyjny w Polsce mamy poświęcony temu program – Jeżdżę na prąd – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Sprawdź ofertę kanału Motowizja w PROGRAMIE TV

Fanów Formuły E czekać będą intensywne 3 tygodnie. Najpierw od 1 do 4 sierpnia na antenie Motowizji pojawią się skróty pierwszych 5 wyścigów bieżącego sezonu. Następnie od 8 do 16 sierpnia podsumujemy wszystkie sześć rund w Berlinie.

Źródło: Motowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *