„Formuła E – wyścig przyszłości” współprodukowany przez Leonardo DiCaprio tylko w Eurosporcie 1

29 maja o godzinie 17:00 na antenie Eurosportu 1 polską premierę będzie miał głośny film „Formuła E – wyścig przyszłości”. To znakomity dokument, którego reżyserami są zdobywca Oscara Fisher Stevens oraz Malcolm Venville, a jednym z producentów Leonardo DiCaprio. „Formuła E – wyścig przyszłości” to unikatowa podróż za kulisy pasjonującej serii wyścigów bolidów elektrycznych i najszybciej rozwijającego się sportu motorowego na świecie.

Sprawdź ofertę kanału Eurosport 1 w PROGRAMIE TV

Dokument miał premierę na festiwalu w Cannes w ubiegłym roku, a już w piątek 29 maja po raz pierwszy w polskiej telewizji pokaże go Eurosport 1. Opowieść skupia się na osobistych historiach osób zaangażowanych w Formułę E na czele z kierowcami, opowiadając także o misji Formuły E, jaką jest rozwijanie technologii w celu popularyzacji samochodów elektrycznych na całym świecie.

Cieszymy się, że dokument „Formuła E – wyścig przyszłości” będzie miał swoją polską premierę na antenie Eurosportu. To znakomity, stworzony przez laureatów Oscarów film, który pokazuje, jak dążenie do zwycięstwa może z jednej strony wspierać postęp w tak ważnej społecznie dziedzinie, jaką jest elektromobilność, z drugiej – przez budowanie na emocjach kibiców przyczyniać się do jej popularyzacji – powiedziała Dorota Żurkowska-Bytner, Członek Zarządu TVN Discovery Polska i Dyrektor Eurosportu w Polsce.

Ten dokument obrazuje prawdziwą misję ABB FIA Formuły E, czyli pokazanie, jak rywalizacja napędza rozwój technologii, a emocje związane ze sportem zmieniają społeczne postrzeganie pojazdów elektrycznych. O to tak naprawdę chodzi w filmie „Formuła E – wyścig przyszłości” – zaznaczył Alejandro Agag, Founder & Chairman Formuły E.

Reżyserami filmu są Amerykanin Fisher Stevens i Brytyjczyk Malcolm Venville. Stevens to laureat Oscara za najlepszy długometrażowy film dokumentalny z 2010 r. W „Formuła E – wyścig przyszłości” twórcy zabierają widzów za kulisy wydarzeń z 4. sezonu organizowanych pod egidą FIA mistrzostw bolidów elektrycznych.

Początkowo myśleliśmy, że robimy film o środowisku. Zorientowaliśmy się, że najlepszym sposobem, aby przyciągnąć uwagę świata do kwestii zmian klimatu, jest odpowiedzenie ludzkich historii – w tym przypadku kierowców. Pokazujemy ich życie, wzloty i upadki, radość z rywalizacji, a także innowacyjne technologie elektryczne pozwalające na ściganie się w centrum wielkich miast. Praca nad filmem była inspirującym i niesamowitym doświadczeniem – podkreślili twórcy filmu Fisher Stevens oraz Malcolm Venville.

Eurosport jest wyłącznym posiadaczem praw do Formuły E w Polsce. Stacja pokazuje na żywo zarówno wyścigi, jak i kwalifikacje do nich. W obliczu pandemii koronawirusa sezon został czasowo zawieszony, a sportowe emocje przeniosły się z prawdziwych torów na wirtualne. W każdą sobotę aż do 7 czerwca Eurosportu 1 transmituje kolejne wyścigi z serii „Formuła E – wirtualne wyzwanie” z udziałem profesjonalnych kierowców.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *