FOX na wyłączność z serialem „11.22.63”

FOX podpisał umowę na wyłączność na emisję nowego serialu sensacyjnego „11.22.63” wyprodukowanego przez należącą do J.J. Abramsa spółkę Bad Robots Productions, autora bestsellerów Stephena Kinga i producent wykonawczą Bridget Carpenter.

Dzięki umowie z wytwórnią Warner Bros. International Television Distribution kanał FOX jako pierwszy pokaże widzom nową produkcję na 18. europejskich rynkach.

Premierowa emisja serialu sensacyjnego „11.22.63”, którego producentami wykonawczymi są J.J. Abrams, Stephen King i Bridget Carpenter odbędzie się wiosną tylko na antenie kanału FOX – ogłosiła dzisiaj spółka FOX Networks Group Europe. Umowa z wytwórnią Warner Bros. International Television Distribution zapewnia telewizji FOX wyłączne prawa do premierowej linearnej emisji oraz prawa nielinearne na 18. europejskich rynkach, m.in. w Polsce, Bułgarii, we flamandzkiej części Belgii, w Chorwacji, Finlandii, Grecji, w Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Norwegii, w Portugalii, Rosji, Serbii, Słowenii, Szwecji, na Węgrzech, we Włoszech i w Wielkiej Brytanii.

Nad nowym, dziewięciogodzinnym serialem „11.22.63”, który jest adaptacją bestsellerowej powieści Stephena Kinga współpracowały należąca do J.J. Abramsa spółka Bad Robot Productions („Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”, „Fringe: Na granicy światów”, „Zagubieni”), autor bestsellerowych thrillerów Stephen King („Lśnienie”, „Misery”, „Stań przy mnie”), producent wykonawcza i scenarzystka Bridget Carpenter (seriale „The Red Road”, „Parenthood”, „Friday Night Lights”) oraz spółka Warner Bros. Television. Reżyserem serialu jest zdobywca Oscara, Kevin Macdonald („Ostatni król Szkocji”, „Stan gry”), który pełni także obowiązki producenta wykonawczego pierwszego, dwugodzinnego odcinka. Międzynarodowym dystrybutorem produkcji jest spółka Warner Bros. International Television Distribution, a jego producentami wykonawczymi są J.J. Abrams, Stephen King, Bridget Carpenter i Bryan Burk („Impersonalni”, „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”).

Odcinki serialu „11.22.63” będą emitowane przez osiem kolejnych tygodni na kanałach FOX i zostaną udostępnione w ramach powiązanych z kanałem serwisów VOD.

Złoty wiek telewizji to era seriali obyczajowych. W 2016 roku kanały FOX dostępne w Europie wysuwają się znów na prowadzenie, bo oferują dostęp na żądanie do najlepszych treści programowych na świecie, zawsze i wszędzie tam, gdzie chcą je oglądać nasi abonenci – powiedział Caleb Weinstein, wiceprezes ds. dystrybucji FOX.

Bardzo cieszymy się, że możemy współpracować z wytwórnią Warner Bros. nad serialem „11.22.63”. To zrealizowana z wielkim rozmachem, trzymająca w napięciu historia z udziałem niezwykle utalentowanych aktorów i ekipy. Jesteśmy pewni, że nasi widzowie zakochają się w produkcji, która zapowiada się na jeden z najpopularniejszych seriali telewizyjnych 2016 roku i zostanie po raz pierwszy wyemitowana przez telewizję FOX – dodał Jason, Simm, wiceprezes FOX ds. zakupu globalnych praw.

Serial „11.22.63” pokazuje widzom mroczne i nieprzewidywalne oblicze amerykańskiego snu. Nominowany do Nagrody Akademii Filmowej aktor James Franco („127 godzin”) wciela się w rolę Jake’a Eppinga, nauczyciela z liceum, który znalazł się na życiowym rozdrożu i chce zrobić coś naprawdę ważnego. Zachęcany przez swojego chorego przyjaciela, Ala Templetona (zdobywca Oscara Chris Cooper, „Adaptacja”), Jake wyrusza w podróż w czasie, by zapobiec zamachowi na prezydenta Johna F. Kennedy’ego.

Serial przenosi widzów do Teksasu w latach 60., gdzie Jake stara się rozwikłać szereg zagadek związanych z domniemanym zamachowcem, Lee Harvey’em Oswaldem (Daniel Webber, „Zatoka serc”). Plany Jake’a może przekreślić nie tylko Oswald, ale także Sadie Dunhill (Sarah Gadon), piękna bibliotekarka, w której się zakochuje oraz samą Przeszłość…., która nie chce zostać zmieniona. A ponieważ Przeszłość nie chce zmian, to będzie się przed nimi bronić – często w brutalny sposób.

Źródło: FOX International Channels Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *