Inauguracja Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia

Teatr Polskiego Radia powołuje do życia Studio Piosenki. Inauguracyjny spektakl muzyczny „Rodzynki, stroskane winogrona” na podstawie tekstów Juliana Tuwima odbędzie się w niedzielę 31 stycznia 2016 roku w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana.

Nikomu nie trzeba udowadniać, że piosenka jest niezwykle lubianym gatunkiem rozrywki. Codziennie towarzyszy nam w drodze do pracy, a po pracy tworzy miłą, przyjazną atmosferę, dzięki której możemy się relaksować, bawić. Bez względu na to, z jakim rodzajem piosenki mamy do czynienia – zawsze znajdą się jej wielbiciele. Pod warunkiem, że będzie wykonywana na odpowiednio wysokim poziomie artystycznym – twierdzi Janusz Gast, współkierownik artystyczny spektaklu – razem z Januszem Kukułą, głównym reżyserem Teatru Polskiego Radia. – Teatr Polskiego Radia to magiczne miejsce, niezwykle cenne dla polskiej kultury. Dzięki swoim prezentacjom – o wysokich walorach artystycznych i edukacyjnych – od wielu lat posiada ogromną rzeszę stałych słuchaczy. Uwzględniając markę Teatru Polskiego Radia i ogromny dorobek Polskiego Radia w dziedzinie promowania polskiej piosenki, nie ulega wątpliwości, że to miejsce, jak żadne inne, najbardziej nadaje się do powołania Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia – dodaje Janusz Gast, współtwórca idei Studia Piosenki.

Do udziału w koncertach organizowanych przez Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia zostaną zaproszeni młodzi, utalentowani wykonawcy, laureaci wielu przeglądów oraz krajowych festiwali, którzy w nowych aranżacjach i interpretacjach wykonają znane i lubiane przeboje polskich autorów i kompozytorów. – W większości ukształtowane artystycznie osobowości, to niewykorzystany potencjał, który wobec braku zainteresowania stacji telewizyjnych, tu właśnie powinien znaleźć miejsce, gdzie mógłby kontynuować swą dalszą karierę artystyczną. Tym samym Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia stanie się kuźnią nowych kadr polskiej rozrywki na skalę ogólnopolską – zapowiada dyrektor Janusz Kukuła.

Podczas uroczystego wieczoru inaugurującego działalność Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia na scenie Studia Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie (al. Niepodległości 77/85) zaprezentowany zostanie spektakl muzyczny „Rodzynki, stroskane winogrona” na podstawie tekstów Juliana Tuwima pod kierownictwem artystycznym Janusza Gasta i Janusza Kukuły oraz w opracowaniu muzycznym Marcina Partyki. Wystąpią: Beata Banasik, Łukasz Jemioła, Justyna Panfilewicz, Ewa Prus, Natalia Sikora i Kamil Studnicki. Koncert poprowadzą: aktorka Anna Cieślak i Paweł Sztompke – kierownik redakcji muzycznej radiowej Jedynki. Początek w niedzielę 31 stycznia o godzinie 17:00.

Bezpośrednią transmisję spektaklu przeprowadzi radiowa Jedynka.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *