FOX, wiodący kanał rozrywkowy na świecie, przejdzie dziś do historii jako pierwszy nadawca w Europie i Afryce, który zaprezentuje nową produkcję telewizyjną w Facebook Live, jednocześnie aż w 61 krajach.

W piątek, 20 maja 2016 roku, widzowie z 61 krajów Europy i Afryki, w tym z Polski, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Południowej Afryki, Niemiec, Szwecji i Turcji, będą mogli zobaczyć pierwszy odcinek serialu “Outcast: Opętanie” w transmisji na żywo za pomocą funkcji Facebook Live. Emisja w Polsce rozpocznie się o godzinie 22:00.

Pokaz serialu “Outcast: Opętanie”, określanego przez jego twórcę Roberta Kirkmana (znanego także z głośnej produkcji “The Walking Dead”) jako mroczny, pełen niepokoju horror, da widzom możliwość przeżycia dreszczu grozy zanim produkcja zadebiutuje w telewizji FOX 4 czerwca.

Dzięki “The Walking Dead”, Robertowi Kirkmanowi udało się stworzyć wierną rzeszę fanów. FOX znany jest z tego, że pokazuje najlepsze produkcje telewizyjne jako pierwszy. Współpracując z Facebookiem, umożliwiamy widzom obejrzenie naszej nowej produkcji w tym samym czasie w kilkudziesięciu krajach w Europie i Afryce. “Outcast: Opętanie”, pierwsza oryginalna produkcja FOX Networks, została stworzona przez wielokrotnie nagradzany zespół oraz z udziałem wielu gwiazd, które będzie można zobaczyć w obsadzie serialu. Jesteśmy dumni, że razem z Facebookiem tworzymy wyjątkowe wydarzenie telewizyjne na tak ogromną skalę – powiedział Diego Londono, dyrektor operacyjny FOX Networks Group na obszar Europy i Afryki.

Serial “Outcast: Opętanie” powstał na podstawie komiksu autorstwa Roberta Kirkmana i rysownika Paula Azacety pt. “Outcast” (pod tym samym tytułem, wydany w 2014 roku przez Skybound/Image). Głównym bohaterem serialu “Outcast: Opętanie” jest Kyle Barnes (Patrick Fugit, znany m.in. z “U progu sławy”, “Zaginiona dziewczyna”), młody mężczyzna, którego życie naznaczone jest walką z demonami. W zmaganiu ze złem pomaga mu wielebny Anderson (w tej roli Philip Glenister, “Uwodziciel”, “Życie na Marsie”, “Powstać z popiołów”). Kyle poszukuje odpowiedzi na pytanie, dlaczego w jego otoczeniu czai się tak wiele złych mocy. To co odkryje, może na zawsze odmienić nie tylko jego los, ale też reszty świata.

W “Outcast: Opętanie” zobaczymy także znanego m.in. z serialu “House of Cards” oraz filmów “Siedem” i “Mechanik” Rega E. Cathey’a (w roli komendanta Gilesa). Jako była żona Kyle’a Barnesa Allison wystąpi Kate Lyn Sheil (“House of Cards”, “Zabójczy upał”), natomiast w rolę jego siostry Megan Holter wcieli się Wrenn Schmidt (“Zakazane imperium”).

4 czerwca kanał FOX rozpocznie globalną emisję serialu “Outcast: Opętanie” na wszystkich swoich rynkach. Widzowie będą mogli obejrzeć kolejne odcinki w cotygodniowych odsłonach, zaledwie kilkanaście godzin po premierze na kanale Cinemax w USA.

Żeby zobaczyć pierwszy odcinek serialu “Outcast: Opętanie”, należy odwiedzić lokalny fanpage kanału FOX https://www.facebook.com/FOXPolska. Emisja w Polsce rozpocznie się o godzinie 22:00. Co więcej, widzowie będą mogli także obejrzeć dodatkowe materiały dotyczące innych, największych produkcji FOX.

Źródło: FOX International Channels Poland