FOX udostępnia pierwsze zdjęcia adaptacji „Wojny Światów”

Akcja najnowszej adaptacji powieści H.G. Wellsa WOJNA ŚWIATÓW toczy się współcześnie. Pewnego dnia astronomowie odbierają sygnał z innej galaktyki, który jest długo wyczekiwanym przez wszystkich dowodem na istnienie życia poza Ziemią. Wszyscy ludzie na świecie czekają z zapartym tchem na kolejny kontakt z obcą cywilizacją. Później wydarzenia toczą się w błyskawicznym tempie. W ciągu kilku kolejnych dni ludzkość zostaje niemal całkowicie unicestwiona, a na opustoszałym świecie zostaje przy życiu jedynie garstka ludzi.

Sprawdź ofertę kanału FOX w PROGRAMIE TV

Patrząc się na nadlatujące statki kosmiczne, ci, którzy przetrwali, zadają sobie pytanie – kim są wrogo nastawieni do nich obcy i dlaczego chcą za wszelką cenę zniszczyć Ziemię? Jest to opowieść o zwykłych ludziach w niezwykłych okolicznościach, którzy nie są jedynie ofiarami brutalnej wojny. Szybko bowiem zdajemy sobie sprawę z tego, że brutalny atak kosmitów na Ziemię nie był dziełem przypadku, bo na naszych oczach rodzi się nienawiść.Świetnie nakręcony, emocjonujący serial WOJNA ŚWIATÓW z wyrazistymi bohaterami łączy w sobie elementy dramatu i gatunku science-fiction.

Żyjemy w niespokojnych czasach, w których strach i lęk są stałym elementem naszej kultury. H.G. Wells doskonale rozumiał poczucie zbiorowego, podprogowego i podświadomego strachu – podkreśla Gabriel Byrne, który występuje w serialu w jednej z głównych ról. – Dystopie i science fiction to gatunki literackie, które w naturalny sposób dają upust stanom zbiorowego przerażenia. Wells dobrze wiedział, że największe zagrożenie dla ludzkości nie przyjdzie z zewnątrz, ale wyjdzie od nas samych. Nasz serial rozwija jego myśl, bo jest ostrzeżeniem, że jedynym ratunkiem dla ludzkości jest nasze człowieczeństwo – dodaje.

Jeśli kiedykolwiek odwiedzą nas kosmici, może się to dla nas skończyć jak dla Indian po odkryciu Ameryki przez Krzysztofa Kolumba” – Stephen Hawking.

To stwierdzenie Stephena Hawkinga było naszym źródłem inspiracji podczas pracy nad nową ekranizacją powieści H.G. Wellsa Wojna światów. Chciałem rozwinąć ten wątek, żeby pokazać, że podobnie jak kosmici w powieści H. G, Wellsa, ludzie są zdolni niszczyć wszystko, co uważają za gorsze lub inne. Nasz serial jest nową interpretacją ponadczasowej powieści, która wnikliwie analizuje ludzkie relacje i więzi łączące rodziców i dzieci, kochanków lub nieznajomych – podkreśla scenarzysta i producent wykonawczy serialu Howard Overman. – Jest to serial zrealizowany z filmowym rozmachem, z intrygą i zagadką typową dla gatunku science fiction, gdzie źródłem suspensu nie jest wartka akcja, ale osobowości bohaterów – dodaje.

Pomysłodawcą i autorem scenariusza serialu, który liczy osiem godzinnych odcinków, jest zdobywca nagrody BAFTA Howard Overman. Serial został wyprodukowany przez spółkę Urban Myth Films jako koprodukcja Canal+, Fox Networks Group (FNG) Europe & Africa i AGC Television.
Producentami wykonawczymi ze strony Urban Myth Films są Howard Overman, Julian Murphy i Johnny Capps. Pierwsze cztery odcinki wyreżyseruje Gilles Coulier (Dzień, Ładunek, The Natives), a reżyserem pozostałych odcinków jest Richard Clark (Niewinny, Wersal).
W gwiazdorskiej obsadzie serialu WOJNA ŚWIATÓW występują Gabriel Byrne (Dziedzictwo. Hereditary), Elizabeth McGovern (Downton Abbey), Léa Drucker, Natasha Little, Daisy Edgar Jones, Stéphane Caillard, Adel Bencherif i Guillaume Gouix. W pozostałych rolach zobaczymy Ty Tennanta, Stephena Campbella Moore’a, Bayo Gbadamosiego, Aarona Heffernana, Emile de Preissac i Alysson Paradis.

WOJNA ŚWIATÓW jest własną produkcją stacji CANAL+ i regionalnym serialem fabularnym zamówionym przez spółkę FNG Europe & Africa. Premiera serialu odbędzie się pod koniec tego roku na antenie stacji CANAL+ we Francji. Produkcja zostanie wyemitowana na kanale FOX w ponad 50 krajach w Europie i Afryce.

Za dystrybucję serialu na północnoamerykańskim rynku jest odpowiedzialna spółka AGC Television. STUDIOCANAL zajmie się dystrybucją produkcji w krajach Ameryce Łacińskiej, Azji, Australii, Nowej Zelandii i na Bliskim Wschodzie, a spółka FNG Content Distribution będzie sprzedawać prawa do emisji na terenie Europy i Afryki (za wyjątkiem francuskojęzycznych terytoriów).

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *