Gala 30-lecia „Zeszytów Literackich” w TVP Kultura

17 grudnia o godzinie 19:30 TVP Kultura zaprasza na transmisję uroczystej gali z okazji 30-lecia istnienia „Zeszytów Literackich” z Teatru Polskiego w Warszawie.

Jubileusz 30-lecia będzie okazją do spotkania w Teatrze Polskim w Warszawie z redaktorami pisma, jego współpracownikami i zaproszonymi czytelnikami. Galę poprowadzą: Katarzyna Janowska – dyrektor TVP Kultura, Andrzej Seweryn – dyrektor Teatru Polskiego oraz Adam Michnik – gość specjalny tego wieczoru, który podjął się również moderowania debaty – kolegium redakcyjnego, będącego istotną częścią gali.

W Teatrze Polskim pierwszy raz w historii „Zeszytów Literackich” zespół redakcyjny spotka się w całości, przygotowując podczas debaty na oczach telewidzów i zaproszonych do teatru gości nowy numer kwartalnika. Do tej pory kolejne numery powstawały za pośrednictwem wymiany listów i poczty elektronicznej. Na scenie Teatru Polskiego pojawią się przygotowujący obecnie pismo: Barbara Toruńczyk, Ewa Bieńkowska, Ewa Kuryluk, Wojciech Karpiński, Tomas Venclova, Adam Zagajewski, Roberto Salvadori, Tomasz Cyz, Marek Zagańczyk oraz Mikołaj Nowak-Rogoziński. Wydarzenie uświetni również recital Grzegorza Turnaua.

Gala w Teatrze Polskim będzie również okazją do wręczenia odznaczeń państwowych dla założycieli i autorów kwartalnika.

Honorowy Patronat nad jubileuszem „Zeszytów Literackich” objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *