Gdzie można oglądać TVP Dokument?

19 listopada w dniu startu, najnowszy kanał tematyczny Telewizji Polskiej – TVP Dokument został włączony do oferty kilkudziesięciu operatorów sieci kablowych w całej Polsce, platformy satelitarnej CANAL+ oraz udostępniony w ramach testu standardu DVB-T2/HEVC – w naziemnej telewizji cyfrowej na kanale 86.

Sprawdź ofertę kanału TVP Dokument w PROGRAMIE TV

Abonenci UPC Polska znajdą TVP Dokument na pozycji 323 na dekoderach Horizon i UPC TV 4K BOX oraz 393 na dekoderze Mediabox, w pakietach Select i Max.

Z kolei wszyscy użytkownicy satelitarnej Platformy CANAL+ mogą oglądać TVP Dokument w ramach sekcji Kultura, Nauka, Świat na pozycji 85.

Również operator kablowy TOYA włączył najnowszy kanał tematyczny Telewizji Polskiej do swojej oferty i umieścił go na pozycji 16 w pakiecie Oszczędny.

Ponadto, TVP Dokument znajduje się także w ofercie wielu innych operatorów, między innymi:
Asta Net (pozycja 422 na liście kanałów), Evio (pozycja 34), Telpol (pozycja 515), Platforma Avios (Korbank, Polska Telewizja Szerokopasmowa) – pozycja 324, Telewizja Kablowa Toruń (pozycja 509), Chopin Telewizja Kablowa (pozycja 404), Telewizja Kablowa Hajnówka (pozycja 31/25), Metroport (pozycja 44), Stella (pozycja 54), Dolsat (pozycja 101), Stowarzyszenie Oławska Telewizja Kablowa (pozycja 87), Centrum Zgierz (pozycja 82), Tomków (pozycja 137), JMDI (pozycja 269).

Staramy się wykorzystać wszystkie dostępne częstotliwości w ramach naziemnej telewizji cyfrowej, dlatego rozszerzyliśmy testy technologii DVB-T2/HEVC o kolejne miasta, jednocześnie wprowadzając na multipleks testowy kanał TVP Dokument. Tym samym kanał ten jest dostępny w telewizji naziemnej dla widzów w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie i Poznaniu. TVP Dokument jest nadawany w standardzie, który będzie obowiązywał od czerwca 2022 r. i aby móc odbierać ten kanał w telewizji naziemnej niezbędny jest odbiornik telewizyjny obsługujący DVB-T2/HEVC. Zgodne z nim telewizory są obecne na polskim rynku od kilku lat a od stycznia 2020, każdy sprzedawany na polskim rynku odbiornik musi obsługiwać ten standard – mówi Marcin Klepacki, Dyrektor Biura Dystrybucji TVP.

TVP Dokument to kanał, który pokazuje świat takim jakim jest i porusza kwestie ważne dla każdego człowieka, chce być blisko widza. Nie zabraknie tu własnych produkcji, znanych i nagradzanych pozycji i premier telewizyjnych.

TVP Dokument to różne oblicze dokumentu: surowe, realistyczne, wzruszające, ludzkie – bo najważniejszy jest człowiek.

Na antenie TVP Dokument znajdzie się wiele znanych i nagradzanych filmów dokumentalnych, takich jak nominowanych do Oscara „Kraina miodu” (reż. Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanov) oraz „Królik po berlińsku” (reż. Bartosz Konopka).

Nie zabraknie też emocjonalnych i wzruszających dokumentów. Już dziś swoją telewizyjną premierę na antenie będzie miał film „Efekt motylka” (reż. Jarosław Szmidt) opowiadający o heroicznej walce siedmioletniej Zuzi z nieuleczalną chorobą. W dniu następny przewidywana jest także premiera głośnego dokumentu „Skandal. Ewenement Molesty” (reż. Bartosz Paduch) – dokument o szarej rzeczywistości warszawskich blokowisk w latach 90. i grupie nastolatków, których muzyka odmieni polską scenę hip-hopową.

Źródło: Telewizja Polska

3 Comments on “Gdzie można oglądać TVP Dokument?”

    1. Potwierdzam. Nadajnik Katowice-Kosztowy.Tydzień temu dvb-t2 działało, moc i jakość sygnału były 100% i 100%. Od momentu wprowadzenia tvp dokument jest całkowity brak sygnału z muxu testowego dvb-t2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *