„Goście z przeszłości” od 27 maja w Szóstce

27 maja 2015 roku Szóstka (TV6) rozpocznie emisję pięcioodcinkowego serialu dokumentalnego „Goście z przeszłości” prezentującego hipotezy, tropy i dowody, związane z teoriami o pobycie obcych na Ziemi.

W jaki sposób starożytni budowniczowie z Baalbek wycinali ze skał gigantyczne, ważące ponad tysiąc ton bloki, a następnie transportowali je i ustawiali, nie dysponując dynamitem, dźwigami ani nawet kołem?

Jak w Boliwii – w czasach gdy według historyków nie znano tam jeszcze pisma ani koła – mogła powstać świątynia Puma Punku, jedna z najbardziej skomplikowanych budowli świata, której konstrukcja wymagała obliczeń, z jakimi nawet współczesne komputery miałyby kłopot? Jak dokonywano tam obróbki jednej z najtwardszych skał z precyzją, której najlepsze dzisiejsze narzędzia nie pozwoliłyby osiągnąć?

Jak uzyskano idealnie równą powierzchnię granitowych płyt – oszlifowanych z dokładnością do pięćsetnej części milimetra – w świątyni Serapisa w Egipcie?

Wiele starożytnych dokonań budzi dziś podziw, a jednocześnie nasuwa pytanie, jak mogły powstać bez użycia zaawansowanych technologii. Czy to możliwe, że tysiące lat temu ludzie dysponowali wiedzą i narzędziami, przewyższającymi te, którymi szczycimy się w czasach najnowszych? Według niektórych badaczy w napisanej do dziś historii naszej planety brakuje całego rozdziału, który mógłby wyjaśnić zagadki przeszłości, jakie od lat nie doczekały się przekonujących odpowiedzi ze strony naukowców. Ich zdaniem tylko spotkaniem z obcą, wysoko rozwiniętą cywilizacją można wytłumaczyć wiele zdumiewających dokonań naszych przodków, a także powtarzające się w różnych kulturach przekazy o zjawiskach i zdarzeniach, które dziś traktujemy jako całkowicie oderwane od faktów mity.

Serial „Goście z przeszłości” zabiera nas w niezwykłą podróż – w czasie i przestrzeni – w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie o obecność obcych na naszej planecie.

Jakie dowody mogą świadczyć o tym, że gościli na Ziemi? Dlaczego i skąd przybyli? Kim byli i co za sobą zostawili? Jakie były ich cele? Czy kształtowali naszą historię? Co wiadomo o ich spotkaniach z przedstawicielami naszego gatunku? Czy z obcymi zetknęli się Tomasz Jefferson, Krzysztof Kolumb i średniowieczni krzyżowcy? Czy opowieści science-fiction o przybyciu kosmitów mogą się jeszcze ziścić? Czy nastanie wtedy era pokoju i dobrobytu czy zacznie się wojna światów?

W kolejnych odcinkach serialu – „Dowód”, „Przybysze”, „Zadanie”, „Spotkanie” i „Powrót” – poznajemy odpowiedzi na te i wiele innych pytań, jakie stawiają sobie współcześni badacze tej tematyki.

„Goście z przeszłości”

Premiera: środa, 27 maja, godzina 21:30
Emisja: środa, godzina 21:30

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *