Grand Press dla programu „Państwo w Państwie”

Program publicystyczny Telewizji POLSAT i Polsat News „Państwo w Państwie” zdobył nagrodę Grand Press w kategorii „Publicystyka”.  Jury nagrodziło „Państwo w Państwie” za program o problemach państwa z instytucją świadka koronnego, który to może oskarżyć niewinnych ludzi, wyjechać z kraju i zniknąć na zawsze. Autorami programu są Agnieszka Zalewska i Przemysław Talkowski.

W każdym odcinku „Państwa w Państwie” można poznać różne historie ludzi, którzy od lat prowadzą walkę z urzędniczymi nieprawidłowościami. Historie te osnute są wokół szczególnie jaskrawych przypadków samowoli, niekompetencji urzędniczej oraz nadużyć władzy prokuratorskiej i patologii w sysytemie sprawiedliwości – skutkiem których są bankructwa przedsiębiorstw, osobiste tragedie ludzi, utrata pracy przez pracowników, a także często dewastacja życia prywatnego całych rodzin.

Magazyn „Państwo w Państwie” jako jedyny w Polsce piętnuje przypadki nadużywania prawa, nepotyzmu w relacjach: państwo-przedsiębiorca, państwo-obywatel. Program walczy z powszechnym w klasie urzędniczej przekonaniem, że wszyscy prowadzący działalność gospodarczą to potencjalni przestępcy. Dziennikarze magazynu ujawniają te patologie, piętnują nieuczciwych urzędników i upominają się o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych.

Program prowadzi Przemysław Talkowski – dziennikarz i prawnik znany z anteny kanału Polsat News i autorskiego magazynu „Nie daj się fiskusowi”. Talkowski w programie „Państwo w Państwie” rozmawia w studiu z głównym bohaterem reportażu, członkami rodziny, ale także przedstawicielami urzędów, politykami, komentatorami i ekspertami. Agnieszka Zalewska jest reporterką śledczą magazynu.

„Państwo w Państwie” nadawane jest w niedzielę o godzinie 19:30 na dwóch antenach jednocześnie – w Telewizji POLSAT oraz w Polsat News. Premierowe odcinki magazynu zobaczymy po przerwie świąteczno-noworocznej od 20 stycznia 2013 roku.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *