BBC nie wyklucza udziału w konkursie na MUX-1

W rozmowie z Rzeczpospolitą Jacek Koskowski, general manager BBC Worldwide Channels na obszar Europy Środkowo-Wschodniej, nie wykluczył, że BBC weźmie udział w konkursie na pierwszy multipleks (MUX-1) Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

Jacek Koskowski, zapytany czy BBC jest zainteresowane telewizją naziemną w Polsce, w odpowiedzi podkreślił, że BBC jest zainteresowane dotarciem do widza w każdy możliwy sposób. Zwraca również uwagę, że w Wielkiej Brytanii BBC jest obecne w takim przedsięwzięciu w dużym wymiarze, ale jeśli chodzi o proces cyfryzacji i o to, jak jest przeprowadzany, to Polska pozostaje w tyle w porównaniu do zachodnich rynków. W dodatku państwo zmienia warunki uczestnictwa – opłaty zapisane w ustawie o telekomunikacji – obecnie nadawcy będą musieli więcej płacić za uczestniczenie w tej operacji. Jacek Koskowski zaznacza również, że BBC jest zainteresowana i chętna by wziąć udział w tego typu procesach. Jednak z drugiej strony chciałaby wiedzieć, jakie są zasady gry. A nie jest w porządku, jeśli zmienia się je w trakcie. BBC obserwuje sytuację i jest zainteresowane każdą formą dotarcia do widza. Na tym etapie nie rozważa jednak żadnych konkretnych działań.

Jacek Koskowski dopytany o to, czy BBC weźmie udział w konkursie na pierwszy multipleks, odpowiedział, że czekają spokojnie na ogłoszenie konkursu przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji i jak już będą znali warunki, podejmą decyzję w tej sprawie.

Źródło: Rzeczpospolita

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *