GrubSon i Vito Bambino w nowej audycji w Czwórce

– Ponad podziałami, ponad schematami, audycja, w której może zdarzyć się wszystko – tak dwójka artystów zapowiada swoją najnowszą audycję „TŁUSTY CZWARTEK: GrubSon X Bambino”. Cotygodniowy program, w którym będą się pojawiać na zmianę, wystartuje 7 stycznia o godz. 22.00. Jako pierwszy w czwórkowym studiu pojawi się GrubSon.

Będzie „tłusto”, wesoło, niebanalnie i ciekawie. Autorzy nowej muzycznej audycji na antenie Czwórki, GrubSon i Vito Bambino, są jednymi z najbardziej lubianych, szanowanych i kreatywnych polskich artystów młodego pokolenia.

GrubSon to raper, wokalista i producent. Ma na swoim koncie albumy, które osiągnęły status złotej oraz platynowej płyty („O.R.S.”, „Coś więcej niż muzyka”, „Gruby brzuch”). Jego klip do kawałka „Na szczycie” jako pierwszy polski utwór hiphopowy przekroczył 100 milionów wyświetleń. 27 listopada 2020 roku ukazał się najnowszy, 6 studyjny krążek artysty pt. „AKUSTYCZ(NIE)ZUPEŁNIE”. GrubSon, znany z doskonałego łączenia gatunków i eksperymentowania ze środkami wyrazu, stworzył tym razem płytę w świeżej, akustyczno-elektronicznej odsłonie. Materiał spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem dziennikarzy oraz fanów, a od 4 stycznia jest Płytą Tygodnia w Czwórce.

Vito Bambino to wokalista popularnego zespołu Bitamina, z którym nagrał 5 studyjnych albumów. W ramach muzycznych projektów grupy współpracował m.in. z Dawidem Podsiadłą, czy choćby z… GrubSonem. Vito to także artysta solowy, podopieczny polskiego oddziału legendarnej hiphopowej oficyny Def Jam, znanej z nagrań takich wykonawców jak Public Enemy, Beastie Boys, Jay-Z, Nas, Kanye West czy Rihanna. Jesienią minionego roku wydał w jej barwach znakomity solowy krążek pt. „Poczekalnia”. Vito Bambino działa również jako aktor i pod własnym nazwiskiem (Mateusz Dopieralski) występuje w filmach, spektaklach oraz telewizyjnych serialach.

Choć korzenie obu panów tkwią mocno w kulturze hip-hop, ich twórczość i dźwiękowe inspiracje wykraczają daleko poza ramy tego gatunku (funk, elektronika, jazz, soul, afro-beat). Taki będzie również ich „TŁUSTY CZWARTEK”, w którym dzielić się będą muzyką oraz swoim scenicznym doświadczeniem, anegdotami, a nawet…śpiewać i rymować na żywo. Nie zabraknie także rozmów z ciekawymi gośćmi, w których poruszone będą bliskie im tematy spoza świata dźwięków (gry, filmy, książki).

Źródło: Polskie Radio

One Comment on “GrubSon i Vito Bambino w nowej audycji w Czwórce”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *