Grupa The Heavy Clouds z premierą nowego albumu w Trójce i on-line

Program 3 Polskiego Radia zaprasza na kolejny koncert transmitowany z Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej. W niedzielę 25 kwietnia zaprezentuje się tutaj rockowa grupa The Heavy Clouds. Będzie to koncertowa premiera nowych utworów z albumu „Life Side Effects”. Transmisja wydarzenia od godz. 19.05 na antenie radiowej Trójki, a streaming wideo na stronie i Facebooku stacji oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

Po wielu latach zdobywania szlifów w szarpaniu strun i waleniu w bębny w różnych muzycznych konfiguracjach towarzyskich (m.in. Elvis Deluxe, Maqama, The Black Tapes), artystyczne drogi Wojtka Ziemby (gitara basowa i wokal), Bartka Kanaka (gitara i wokal) oraz Piotrka Podgórskiego (perkusja) zeszły się w formie wspólnego projektu. W 2015 roku, pewnego wiosennego dnia na warszawskiej Pradze, trójka ta postanowiła połączyć siły i dać upust swojej miłości do prostych, rockowych piosenek zakorzenionych w muzyce ostatniej dekady minionego stulecia. Tak powstało The Heavy Clouds – klasyczne rockowe power trio – ze swobodą pływające po szerokich wodach muzyki gitarowej, wyławiając z nich to, co najlepsze i łącząc w przebojową całość.

W naszej muzyce znajdziecie grunge, trochę punka, nieco bluesa podlanego stonerową psychodelią, a wszystko to podane w formie chwytliwych, mocnych i melodyjnych piosenek – przedstawiają swoją twórczość muzycy grupy, która w 2017 roku wydała debiutancki album „Mind Pollution”. Promowany był on utworami „Our Best Time” oraz „Fire Inside”. Zespół również aktywnie koncertował – występując m.in. na festiwalu Red Smoke czy poznańskim Spring Break, a także towarzyszył na scenie takim zespołom, jak: Turbowolf, Ugly Kid Joe, Airbourne, Beach Slang czy Illusion. Pod koniec 2019 roku grupa rozpoczęła pracę nad nowym albumem, której zapowiedzią były single: „Sell Your Soul” oraz „Water Tastes Like Never Before”. W tym ostatnim nagraniu zespół porusza temat kryzysu klimatycznego i eksploatowania naszej planety w imię mitycznego postępu i wzrostu gospodarczego.

W dniu koncertu w radiowej Trójce ukaże się drugi studyjny album grupy pt. „Life Side Effects”. Premierowe utwory wypełnią sporą część wieczoru w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *