Gwiazdy „Tylko muzyki” nagrały piosenkę dla T. Kowalskiego (zdjęcie i wideo)

LemON, Enej, ShataQs, Szumlas i Zaborski, Sachiel, BE.MY, Kasia Moś, Iwona Kmiecik, Ania Karwan oraz Paulina Sykut-Jeżyna i Adam Sztaba stanęli na jednej scenie i nagrali piosenkę Kuby Płucisza „Nie tracę wiary”. W taki właśnie sposób chcą pomóc Tomkowi Kowalskiemu, zwycięzcy IV edycji show Polsatu, który przed dwoma tygodniami uległ bardzo poważnemu wypadkowi, w wyniku którego ma przerwany rdzeń kręgowy.

Tomek Kowalski, zachwycił i wzruszał widzów „Tylko muzyka. Must be the music” niesamowitą bezpośredniością, ciepłem i szczerością z jaką opowiadał o swoim synu, ojcu, muzeum, które tworzy wraz z rodziną. Jednak przede wszystkim poruszał serca niesamowitym głosem z wielką wrażliwością pokazując jak żyć muzyką naprawdę. Trudno nie pamiętać jego interpretacji piosenki Perfectu „Niepokonani”, czy „Modlitwy III” Dżemu, którą zachwycił jurorów w pierwszym występie i która dała mu też zwycięstwo w ścisłym finale. Po zwycięstwie w „Tylko muzyka. Must be the music” pokazał światu swój zespół SBB, z którym wydał m.in. piosenkę „Sen”. Udanie wcielał się również w postać Ryszarda Riedla w spektaklu „Skazany na bluesa” w Teatrze Śląskim. Jego kariera nabierała tempa, gdy na początku czerwca uległ poważnemu wypadkowi.

Bardzo poruszyła mnie ta informacja, gdyż wiem jak wspaniałym człowiekiem jest Tomek, jak wszyscy go polubiliśmy, bo jego nie dało się nie lubić – mówi Adam Sztaba, który przygotował do piosenki „Nie tracę wiary” nowy aranż i towarzyszył finalistom show na scenie przy fortepianie. – Mam nadzieję, że będziemy mogli pomóc tą piosenką Tomkowi w powrocie do zdrowia i w powrocie do tego co kocha – do śpiewania – dodaje juror „Must be the music”.

Wspólny występ gwiazd „Tylko muzyka. Must be the music” nie jest jedyną inicjatywą, którą artyści chcą pomóc Tomkowi Kowalskiemu. Wokalista zespołu LemON Igor Herbut stworzył na fanpage’u grupy specjalny album, w którym każdy może wrzucić swoje zdjęcie z papierowym żurawiem. Według japońskiej tradycji, jeżeli ktoś pragnie by spełniło się marzenie, by ktoś bliski powrócił do zdrowia, składa się w tej intencji 1000 żurawi. Na fanpage’u zespołu dotychczas udało się zgromadzić już ponad 1000 fotografii, a wśród nich zdjęcia m.in. Kory, Piotra Roguckiego, zespołu DeMono, Magdy Mołek, Marcina Mellera, Pauliny Sykut-Jeżyny.

polsattylkomuzykakowalski

Dzięki uprzejmości Fundacji Polsat uruchomione zostało konto bankowe, a zgromadzone na nim środki zostaną przekazane na rehabilitację Tomka.

PLUS BANK S.A. O/WARSZAWA 21 1680 1248 0000 3333 4444 5555 z dopiskiem „dla Tomka Kowalskiego”

Dziękujemy wszystkim za wsparcie, dobre serce i wiarę! Bo ona czyni cuda…

Piosenka, do której powstał teledysk będzie emitowana w Internecie i mediach społecznościowych a także we fragmentach w na antenie Telewizji POLSAT i w programie „Tylko muzyka. Must be the music”.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *