Modernizacja obiektu RTCN Warszawa / Raszyn – możliwe utrudnienia w odbiorze

W dniach od 11 lipca do 31 sierpnia 2014 roku na obiekcie RTCN Warszawa / Raszyn planowana jest modernizacja konstrukcji masztu oraz telewizyjnego systemu antenowego dla IV-V zakresu TV (UHF), z którego prowadzona jest emisja MUX-1, MUX-2 i MUX-3 dla Warszawy i centralnego obszaru województwa mazowieckiego, a także instalacja systemu antenowego dla potrzeb emisji radia cyfrowego DAB+.

Modernizacja telewizyjnego systemu antenowego ma na celu dodatkową poprawę parametrów technicznych anteny, co powinno przełożyć się na lepszą jakość odbioru programów telewizyjnych emitowanych z obiektu RTCN Warszawa / Raszyn.

W dniu 11 lipca 2014 roku w godzinach 1:00-6:00 będzie miała miejsce przerwa w emisji MUX-1, MUX-2 i MUX-3 podczas której nastąpi przełączenie emisji na zastępczy, rezerwowy system antenowy, który będzie pracował do końca sierpnia br.

System rezerwowy będzie zawieszony niżej na konstrukcji masztu w Raszynie tak, aby promieniowanie elektromagnetyczne wielkiej częstotliwości emitowane z anteny zastępczej nie przeszkadzało ekipom wykonawczym w realizacji prac na szczycie masztu.

W wyniku opisanych działań może nastąpić czasowe pogorszenia jakości odbioru MUX-1, MUX-2 i MUX-3 emitowanych z Raszyna przy większym oddaleniu instalacji odbiorczej od nadajnika.

W czasie emisji zastępczej z anteny rezerwowej będą wykonane chronologicznie następujące prace w szczytowej części masztu:
a) przygotowanie masztu do instalacji nowego telewizyjnego systemu antenowego,
b) instalacja nowej anteny telewizyjnej na konstrukcji masztu,
c) wycięcie (obniżenie) części konstrukcji masztu i demontaż starego systemu antenowego,
d) instalacja szczytowego dedykowanego systemu antenowego dla potrzeb emisji radia cyfrowego DAB+.

Zakończenie prac mogących przynieść utrudnienia w odbiorze emisji MUX-1, MUX-2 i MUX-3 jest planowane na koniec sierpnia 2014 roku.

Źródło: EmiTel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *