„Gwiezdne wojny: Wojny klonów” od lipca w Czwórce (zdjęcie)

Już od 15 lipca 2014 roku – od poniedziałku do piątku o godzinie 19:00 i 19:30 – widzowie Czwórki (TV4) będą mogli oglądać serial animowany 3D „Gwiezdne wojny: Wojny klonów”.

Serial, który otworzył nowy rozdział w historii słynnej gwiezdnej sagi, ponownie zabiera widzów w niesamowity świat międzygalaktycznych przygód, łącząc niezrównane opowieści, rozmach kinowych wersji „Gwiezdnych wojen” i niezwykle efektowny, oryginalny styl animacji. Na pierwszych liniach frontu międzygalaktycznej walki dobra ze złem młodsi i starsi fani gwiezdnej sagi znów spotkają swoich ulubionych bohaterów, takich jak Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi czy Padmé Amidala, a także zupełnie nowe postaci, jak podopieczna Anakina – Ahsoka.

Akcja serialu rozgrywa się w okresie trzech lat następujących po wydarzeniach przedstawionych w filmie „Gwiezdne wojny: część II – Atak klonów” i poprzedza fabułę „Gwiezdnych wojen: części III – Zemsta Sithów”. Wojny klonów rozprzestrzeniły się na całą galaktykę, którą chcą zawładnąć złowrogie czarne charaktery z Palpatinem, Hrabią Dooku i Generałem Grievousem na czele. Bohaterscy rycerze Jedi walczą, by utrzymać porządek i przywrócić pokój. Coraz więcej systemów pada ofiarą Ciemnej Strony Mocy, Republika Galaktyczna ugina się pod naciskiem Separatystów i ich nowej ogromnej armii droidów. Anakin Skywalker i jego uczennica Ahsoka Tano mają do spełnienia niezwykle trudną misję.

Serial obfituje w spektakularne bitwy i pojedynki, porywające sceny rozgrywające się w kosmicznej przestrzeni i niezwykłe wyczyny Jedi. Odkrywa też nieznane z kinowych wersji wątki losów bohaterów.

Każdy półgodzinny odcinek to „mini-film” stworzony przez utalentowanych artystów z Lucasfilm Animation. Nad całością czuwał George Lucas, pomysłodawca i producent serialu: „Miałem poczucie, że pozostało jeszcze do opowiedzenia znacznie więcej historii o świecie Gwiezdnych Wojen” powiedział, przybliżając okoliczności powstania serialu. „Pragnąłem zacząć opowiadać niektóre nich poprzez animację, a jednocześnie pchnąć sztukę animacji do przodu”.

George Lucas jest jednym z najsłynniejszych i najbardziej utalentowanych twórców amerykańskiego kina, a jednocześnie człowiekiem komercyjnego sukcesu. Zgromadził fortunę szacowaną na 5,1 miliarda dolarów, co lokuje go na 296 pozycji na światowej liście miliarderów Forbesa. Jednocześnie nie ograniczał się do reżyserii i działalności producenckiej. Jest także filantropem i kolekcjonerem, m.in. posiadaczem ogromnej – prawdopodobnie największej na świecie – kolekcji plakatów filmowych. Ma ona stanowić część zbiorów jego Lucas Museum of Narrative Art, które – jak ogłoszono przed paroma dniami – powstanie w Chicago. Obok dzieł sztuki takich jak obrazy Normana Rockwella nie zabraknie tam naturalnie eksponatów związanych z dorobkiem filmowym Lucasa – będą tam przykłady jego pionierskich efektów specjalnych i memorabilia takie jak kostium Dartha Vadera.

„Gwiezdne wojny” przez ponad 30 lat zdobyły serca ogromnych rzesz fanów w każdym wieku i nadal pozyskują kolejne pokolenia wielbicieli. W oczekiwaniu na zapowiadaną przez The Walt Disney Company na przyszły rok premierę siódmego filmu kinowego z cyklu „Gwiezdnych wojen” Czwórka zaprasza miłośników sagi na spotkania z jego bohaterami – co wieczór, od poniedziałku do piątku emisja dwóch odcinków: o 19:00 i 19:30.

czworkagwiezdnewojny
Zdjęcie: TM & © Lucasfilm Ltd. All Rights Reserved

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *