„Hala odlotów” o kulturze i polityce

W najbliższej „Hali odlotów” Katarzyna Janowska i Maks Cegielski rozmawiać będą z przedstawicielami ośmiu partii startujących w wyborach parlamentarnych oraz z artystami i menadżerami kultury o problemach środowiska i sektora kultury. Emisja w czwartek 22 października o godzinie 20:20 w TVP Kultura (powtórka godzina 23:35).

W najnowszym odcinku „Hali odlotów” spotkają się : Iwona Śledzińska-Katarasińska (KW Platforma Obywatelska), Elżbieta Kruk (KW Prawo i Sprawiedliwość), Krystian Legierski (KW Zjednoczona Lewica), Bożena Żelazowska (KW Polskie Stronnictwo Ludowe), Joanna Scheuring-Wielgus (KW Nowoczesna Ryszarda Petru), Elżbieta Borowska (KW Kukiz’15), Magdalena Malińska (KW Partia Razem) oraz Tomasz Sommer (KW KORWiN), Tomasz Lipiński – muzyk, Agnieszka Morawińska – dyrektorka Muzeum Narodowego w Warszawie, Jolanta Janiczak – dramatopisarka. Usłyszymy też wypowiedzi Jerzego Zelnika, Moniki Strzępki i Agnieszki Holland.

Przy wspólnym stole artyści opowiedzą o problemach kultury, a politycy o pomysłach na ich rozwiązanie. Tematem dyskusji będzie sposób finansowania kultury, polityka kulturalna państwa oraz sytuacja materialna artystów.

Gościem specjalnym będzie Wojciech Mecwaldowski, który opowie o swojej roli w najnowszym filmie Jerzego Skolimowskiego „11 minut”, zgłoszonym przez Polskę do Oscara.

Program powstał w koprodukcji z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *