„Hala odlotów” ponownie w TVP Kultura

Premierowe odcinki „Hali odlotów” będą emitowane w czwartki o godz. 20:00 w TVP Kultura. Gośćmi Katarzyny Janowskiej będą znani artyści, naukowcy, publicyści i eksperci, którzy rozmawiać będą o aktualnych zagadnieniach kulturalnych i społecznych. Pierwszy odcinek nowej serii „Hali odlotów” już 21 marca.

Sprawdź godziny emisji audycji „Hala odlotów” w PROGRAMIE TV

Powrót lubianego programu, który w roku 2015 otrzymał nagrodę Grand Press w kategorii „Publicystyka”, stanowi otwarcie nowego rozdziału poświęconego tematyce kulturalnej w mediach publicznych. Twórcy „Hali odlotów” ponownie otwierają przestrzeń dla kultury różnorodnej, kontrowersyjnej, otwartej na różne środowiska i światopoglądy i zarazem szanującej tradycję.

Katarzyna Janowska z przedstawicielami świata kultury, twórcami i celebrytami będzie rozmawiać o wartościach ważnych dla społeczeństwa i wolnych obywateli. W pierwszym odcinku „Hali odlotów” zatytułowanym „Kto się boi sztucznej inteligencji?” wystąpią: artyści Nicolas Grospierre i Norman Leto, Michał A. Zieliński – scenarzysta filmu Kos, Wojciech Urbański – kompozytor i producent muzyczny, Katarzyna Nowicka z Centrum Nauki Kopernik, aktorka Ewa Skibińska, a także socjolog i publicysta prof. Andrzej Zybertowicz oraz gość specjalny – aktor Arkadiusz Jakubik.

Zaproszeni do programu goście spróbują odpowiedzieć na pytania: kto się boi sztucznej inteligencji? Czy przy jej pomocy można tworzyć coś z niczego? Czy dzięki niej każdy może pisać, tworzyć filmy i komponować? Na ile jej rozwój oznacza koniec zawodów kreatywnych? Czy pisarze, filmowcy i muzycy staną się zbędni? Czy słusznie domagają się oni regulacji prawnych dotyczących korzystania ze sztucznej inteligencji w pracy artystycznej? A może wręcz przeciwnie – niezwykłe możliwości sztucznej inteligencji powinny zostać zaakceptowane? Może jako nowe narzędzie otwiera ona nowy rozdział w kreacji świata sztuki i kultury?

Pierwszy odcinek „Hali odlotów” już 21 marca o godz. 20:00 w TVP Kultura i Kultura 2. Powtórki będzie można zobaczyć cyklicznie tego samego dnia około godz. 22:00 po „Wieczorze kinomana” w TVP Kultura oraz w TVP2 o godz. 23:50. TVP Polonia powtarzać będzie „Halę odlotów” w poniedziałki i wtorki o godz. 00:50.

Archiwalne odcinki hali odlotów dostępne są na platformie TVP VOD, a wśród nich te zatytułowane: „Czy Polacy mają dość?”, „Ciało. Jak być nieśmiertelnym”, czy „Granice tabu”.

Sprawdź ofertę kanału TVP Kultura w PROGRAMIE TV

Pilotażowy odcinek nowej serii „Hali odlotów” został zaprezentowany 1 stycznia w TVP1. Wówczas z Katarzyną Janowską o przyszłości polskiej kultury rozmawiali m.in.: Agnieszka Holland, Andrzej Seweryn, Maja Kleczewska, Maciej Hamela i Matylda Damięcka.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *