W Polsat Box Go premiera miniserialu „Strachy” z Hanną Turnau i Andrzejem Platą

Będzie strasznie, będzie niepokojąco. W Polsat Box Go zadebiutował cały sezon nowego miniserialu „Strachy”. To pięć klimatycznych, krótkich historii, które przydarzają się młodym reporterom zgłębiającym świat niewyjaśnionych, ludowych tajemnic. „Strachy” dołączyły do kolekcji Klub Konesera w Polsat Box Go, który powstał z myślą o miłośnikach kina niezależnego.

Serial trafił do pakietów Polsat Box Go Premium, Polsat Box Go Start i Polsat Box Go Polonia (dla użytkowników poza granicami kraju).

O czym jest nowy serial „Strachy”?

„Strachy” to pełne tajemnic opowieści z pogranicza magii i snu. Inspirację każdego odcinka stanowi inna polska legenda lub wydarzenie historyczne. Głównymi bohaterami historii są Janek (Andrzej Plata) i Gośka (Hanna Turnau) – para przyjaciół oraz tandem reporterski w jednym. On jest operatorem kamery, ona – reporterką w redakcji lokalnej telewizji.

W pierwszym odcinku bohaterowie służbowo trafiają nad Zegrze, żeby nagrać wywiad z gwiazdą disco polo. Jeszcze nie wiedzą, że tego dnia zostaną wciągnięci w świat nadprzyrodzonych legend i przerażających wydarzeń, które mocno namieszają w ich życiu.

Reżyserem 5-odcinkowej serii jest Łukasz Kobylarz, który wspólnie z autorem zdjęć Łukaszem Sawickim odpowiada także za scenariusz. Dla odtwórców głównych ról, Hanny Turnau i Andrzeja Platy, jest to debiut w tego typu produkcji. W obsadzie znaleźli się również bardziej doświadczeni artyści, jak choćby Dagmara Bilińska i Tadeusz Kwinta, znani szerszej publiczności m.in. z programu edukacyjnego „Przybysze z Matplanety”. Niepokojący nastrój buduje muzyka oryginalna, skomponowana przez Masię i Huberta Walkowskiego.

Klub Konesera w Polsat Box Go

Serial „Strachy” dołączył do kolekcji Klub Konesera w Polsat Box Go. To miejsce, gdzie tytuły dla siebie znajdą miłośnicy kina niezależnego, autorskiego, a nawet eksperymentalnego. Są tu filmy nagradzane na najważniejszych festiwalach, stworzone przez wielkich twórców takich jak: Agnieszka Holland, Pier Paolo Passolini, Michaelangelo Antonioni, Bernardo Bertolucci, Abel Ferrara, Steven Spielberg, Gaspar Noe czy Arthur Penn.

W Klubie Konesera widzowie obejrzą festiwalowe perły, a także docenione przez publiczność i krytyków znakomite produkcje familijne, za dystrybucję których odpowiada Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Źródło: Cyfrowy Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *