Halowy mityng Pedro’s Cup w TVP2/HD

Liderzy tegorocznych tabel lekkoatletycznych – w pchnięciu kulą Amerykanin Ryan Whiting (21,59) oraz skoku o tyczce kobiet Brytyjka Kelly Bleasdale (4,77) – potwierdzili przyjazd do Bydgoszczy i udział we wtorek w 9. halowym mityngu Pedro’s Cup.

Zdaniem dyrektora zawodów Sebastiana Chmary, mistrza świata z 1999 roku i Europy z 1998 w siedmioboju, najciekawiej zapowiada się rywalizacja tyczkarek. W sobotę korespondencyjny pojedynek stoczyły posiadaczka trzeciego wyniku w historii pod dachem (4,87) Bleasdale i wicemistrzyni olimpijska z Londynu Yarisley Silva.

Brytyjka rezultatem 4,77 zdobyła w Sheffield tytuł mistrzyni kraju i kwalifikację na 32. mistrzostwa Europy w Goeteborgu (28.02-3.03), natomiast Kubanka wynikiem 4,76 (absolutny rekord Ameryki Środkowej) zwyciężyła w słynnym za sprawą organizatora, rekordzisty świata Siergieja Bubki, mityngu w Doniecku.

Obsada konkursu Pedro’s Cup mogłaby być jeszcze lepsza, gdyby nie pech mistrzyni świata Fabiany Murer. Brazylijka w Doniecku odniosła kontuzję stopy po zaliczeniu wysokości 4,45. Z Brytyjką i Kubanką zmierzy się mistrzyni globu z 2009 roku Anna Rogowska, która ma piąty w tym roku rezultat na świecie 4,63, uzyskany 25 stycznia w Dreźnie – powiedział wiceprezydent Bydgoszczy, Chmara.

Również atrakcyjnie zapowiada się polsko-niemiecka konfrontacja tyczkarzy, chociaż goście będą mieli przewagę „w sile”. Z ich strony skakać będą drugi na światowej liście Bjoern Otto (5,90) i czwarty Raphael Holzdeppe (5,82). Natomiast w „50” nie ma Polaka, a próbę wpisania się na szczyt listy podejmie we wtorek w hali Łucznika czwarty zawodnik mistrzostw świata 2011 Łukasz Michalski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz), zwycięzca Pedro’s Cup 2012.

Z najlepszym kulomiotem zimowego sezonu Whitingiem, jego rodakiem Corym Martinem (trzeci na liście z rezultatem 20,59) oraz medalistą mistrzostw świata i Europy Niemcem Ralfem Bartelsem nie powalczy tym razem dwukrotny mistrz olimpijski Tomasz Majewski.

Nie wystartuję i jest mi smutno z tego powodu, zwłaszcza, że w ubiegłym roku wygrałem konkurs. Ale będę w Bydgoszczy sprawdzać się w roli komentatora telewizyjnego. Jeśli chodzi o operowany łokieć, jest dobrze. Od połowy stycznia już normalnie trenuję. Najważniejszym celem na ten rok są sierpniowe mistrzostwa świata w Moskwie i walka o podium< – powiedział podopieczny Henryka Olszewskiego.

Transmisja mityngu Pedro’s Cup we wtorek 11 lutego od godziny 18:55 w TVP2/HD.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *