HBO Max zamówiło drugi sezon serialu „Tokyo Vice”

Tokyo Vice, serial kryminalny luźno oparty na reportażach dziennikarza Jake’a Adelsteina o pracy policji w Tokio, dostał zamówienie na drugi sezon. Wszystkie odcinki pierwszego sezonu dostępne są wyłącznie w serwisie HBO Max.

Tokyo Vice to serial kryminalny luźno oparty na reportażach dziennikarza Jake’a Adelsteina o pracy policji w Tokio, gdzie zostały nakręcone wszystkie zdjęcia. Głównym bohaterem jest Adelstein (w tej roli zobaczymy Ansela Elgorta), który w latach 90. patroluje skąpane w świetle neonów zaułki Tokio, gdzie wszystko jest iluzją.

W serialu występują nominowani do Złotych Globów Ansel Elgort (Baby Driver) oraz Ken Watanabe (Ostatni samuraj), nominowana do Oscara Rinko Kikuchi (Babel), Rachel Keller (Fargo), Ella Rumpf, Hideaki Ito, Show Kasamatsu i Tomohisa Yamashita.

Variety oceniło serial jako pięknie sfilmowany i elegancko zagrany, IndieWire nazwał go ostrą i wciągającą historią kryminalną, Collider określił jako wciągającą i błyskotliwą, a Chicago Sun Times okrzyknął jako jeden z najlepszych seriali tego roku. Dodatkowo otrzymał miano Certified Fresh od Rotten Tomatoes.

Jesteśmy podekscytowani, że możemy dla naszych zaangażowanych fanów przygotować kolejną odsłonę tej intrygującej i trzymającej w napięciu historii kryminalnej osadzonej w jednym z najpiękniejszych i tętniących życiem miast na świecie – przekazali przedstawiciele HBO Max.

Twórca J.T. Rogers powiedział: Pisanie, a następnie tworzenie pierwszego sezonu ‘Tokyo Vice’ z tą fantastyczną grupą twórców było niezrównanym doświadczeniem. Jestem więcej niż szczęśliwy, mogąc kontynuować pracę. Nie mogę się doczekać powrotu na plan w Tokio z naszą wspaniałą obsadą i ekipą. Ale bądźcie przygotowani: w tej opowieści będzie wiele zwrotów akcji.

Producent wykonawczy Alan Poul stwierdził: Fenomenalna reakcja widzów w Stanach Zjednoczonych, jak i w Japonii dała nam wiele satysfakcji. Tworzenie tego serialu, jak również uczynienie go autentycznym, było prawdziwym wysiłkiem płynącym z miłości, jaką obdarzyły nas obsada i ekipa, tym bardziej cieszymy się, że może tę historię kontynuować.

Joe Hipps, wiceprezes TV Endeavour Content, mówi: Fani tej autentycznej i napędzanej wyjątkową energią produkcji odkrywającej czułe miejsca Tokyo i Yakuzy pojawili się na całym świecie. JT, Alan, John oraz reszta zespołu rozbudują świat, który znamy z serialu, by zapewnić jeszcze bardziej oszałamiający drugi sezon. Nie możemy się doczekać dalszej wspólnej pracy z HBO Max i WOWOW.

Pomysłodawcą serialu i autorem scenariusza jest znany dramatopisarz i laureat nagrody Tony J.T. Rogers, który pełni także obowiązki producenta wykonawczego. Reżyserem pilotażowego odcinka oraz producentem wykonawczym serialu jest czterokrotnie nominowany do Nagrody Akademii Filmowej Michael Mann. Obowiązki producentów wykonawczych pełnią także zdobywca nagrody Emmy Alan Poul, Jake Adelstein, Ansel Elgort, zdobywczyni nagrody Emmy Emily Gerson Saines, Brad Kane, Destin Daniel Cretton, Ken Watanabe, Kayo Washio i laureat Oscara John Lesher.

Sprawdź ofertę kanału HBO w PROGRAMIE TV

Pierwszy sezon serialu Tokyo Vice, będącego koprodukcją HBO Max, Endeavor Content i japońskiego nadawcy WOWOW, dostępny jest w całości wyłącznie w serwisie HBO Max. Serial liczy 8 odcinków.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *