Koncert Uroczysty Wodecki w Polsacie

Motto gali poświęconej legendzie polskiej muzyki rozrywkowej, Zbigniewowi Wodeckiemu to przyjaźń. Dlatego w transmitowanym przez Polsat wydarzeniu wezmą udział przyjaciele Artysty a także wybitni młodzi artyści. Zaśpiewają między innymi Alicja Majewska, Ralph Kaminski, Krzysztof Zalewski, Joanna Kulig, Maciej Maleńczuk, Ania Rusowicz, Natalia Szroeder i Maciej Musiałowski. Kochane przez Polaków przeboje zyskają nowe, zaskakujące aranżacje autorstwa mistrza batuty Tomka Szymusia.

Sprawdź godziny emisji koncertu „Uroczysty Wodecki” w PROGRAMIE TV

Repertuar koncertu Uroczysty Wodecki obejmie polskie piosenki z lat 70-tych i 80-tych, uwielbiane przez wszystkie pokolenia słuchaczy, grane i wspominane do dziś.

Zbigniew Wodecki miał niezwykłe szczęście do przyjaciół, wśród wykonawców będzie wielu z nich. Potężna dawka emocji czekać nas będzie od samego początku. Alicja Majewska zaśpiewa jeden z najsłynniejszych przebojów Wodeckiego – „Lubię wracać tam, gdzie byłem”. Nie zabraknie „Pszczółki Mai”, którą brawurowo wykona Maciej Maleńczuk, „Chałupy” w swoim niepowtarzalnym stylu zinterpretuje Ralph Kamiński a aktorski duet Joanna Kulig i Maciej Musiałowski zaśpiewa „Nad wszystko uśmiech twój”.

Gospodarzami wieczoru będą Magdalena Miśka-Jackowska i Krzysztof Ibisz. Scenariusz widowiska zbudowany jest wokół wspomnień o artyście, nie zabraknie łez wzruszenia, ale też fantastycznego poczucia humoru, z którego słynął Zbigniew Wodecki.

Wydarzenie transmitowane z Centrum Kongresowego ICE Kraków będzie kulminacją 5-lecia festiwalu Wodecki Twist oraz 45-lecia debiutanckiej płyty Zbigniewa Wodeckiego z 1976, odkrytej na nowo dzięki reedycji z udziałem Mitch&Mitch.

Z okazji festiwalu, organizowanego przez Fundację im. Zbigniewa Wodeckiego piosenki Artysty rozbrzmiewać będą w Krakowie w dniach 10-12 czerwca.

W jubileuszowym roku, dokładnie tak, jak w ubiegłych latach, ważna jest dla nas różnorodność muzyczna i pokoleniowa. Przygotowujemy szereg koncertów i lokujemy je na najpiękniejszych scenach Krakowa. Nie mam wątpliwości, że będzie można usłyszeć niepowtarzalne i charakterystyczne chyba tylko dla nas połączenie niebanalnych głosów, stylów i czasów – mówi dyrektor artystyczna festiwalu Wodecki Twist Kasia Wodecka-Stubbs.

Sprawdź ofertę kanału Polsat w PROGRAMIE TV

Koncert Uroczysty Wodecki w sobotę 11 czerwca o godzinie 20.00 na antenie Polsatu.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *