HBO zamawia drugi sezon serialu „Sukcesja”


„Sukcesja” – nowa produkcja HBO o wielkich pieniądzach i walce o władze na samym szczycie globalnej korporacji mediowej – będzie kontynuowana. HBO zamówiło drugi sezon produkcji, która spotkała się z bardzo dobrym odbiorem wśród amerykańskich krytyków. Nowe odcinki pierwszego sezonu dostępne są co poniedziałek w HBO oraz HBO GO.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału HBO

„Sukcesja” to rodzinna saga o władzy, mediach, polityce i wielkich pieniądzach. Jest to historia dysfunkcyjnej amerykańskiej rodziny Roy’ów, która kontroluje jedną z największych korporacji mediowych na świecie Waystar Royco. Widzowie poznają ich w momencie, kiedy Logan, założyciel firmy i głowa rodziny, zaczyna wycofywać się z działalności. Jego następcą powinien zostać ktoś z jego najbliższego otoczenia – np. jedno z czworga jego dorosłych dzieci. W rodzinie zaczyna się walka o władze.

Pierwszy sezon produkcji miał swoją premierę na początku czerwca, już jednak wiadomo, że będzie kontynuowana. HBO właśnie zamówiło drugi sezon „Sukcesji”. Serial zebrał szereg bardzo dobrych recenzji, amerykańscy krytycy nie szczędzili dobrych słów. Dziennikarz Wall Street Journal nazwał „Sukcesję” „wspaniałą produkcją obyczajową”, która zapewnia „doskonałą rozrywkę” i jest pełna „zjadliwej satyry”. Dziennik Los Angeles Times podkreślił natomiast, że jest „doskonale napisana” i „po mistrzowsku zagrana”. Z kolei magazyn New Yorker napisał, że serialowi „trudno się oprzeć”, a Hollywood Reporter opisał go słowami: „świetna rozrywka i doskonałe kreacje aktorskie” oraz „znakomicie zagrane role i napisane dialogi”.

W pierwszym sezonie „Sukcesji” występują: Brian Cox („The Ring”), Jeremy Strong („Big Short”, „Sędzia”), Kieran Culkin („Ucieczka od życia”), Alan Ruck (serial „Egzorcysta”), Matthew Macfadyen („Duma i uprzedzenie”), a także Hiam Abbass, Sarah Snook, Nicholas Braun, Natalie Gold, Peter Friedman oraz Rob Yang. Twórcą tego serialu HBO jest wyróżniony nominacją do Oscara oraz Nagrody Gildii Amerykańskich Scenarzystów Jesse Armstrong („Zapętleni”). Odcinek pilotażowy został napisany przez Armstronga i wyreżyserowany przez nagrodzonego Oscarem Adama McKaya („Big Short”). Producentami wykonawczymi są Jesse Armstrong, Adam McKay, Frank Rich (serial HBO „Figurantka”), Kevin Messick, Will Ferrell, Jane Tranter (serial HBO „Długa noc”) oraz Mark Mylod (serial HBO „Ekipa”).

Premiery nowych odcinków pierwszego sezonu serialu HBO „Sukcesja” („Succession”) odbywają się co poniedziałek. Do serwisu HBO GO dodawane są one już rano, na antenie telewizyjnej HBO emitowane są natomiast o godz. 21.10. Powtórki tego samego dnia o godz. 22.00 w HBO3.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *