Hexagone MMA – francuska organizacja z pierwszą galą na żywo w Fightklubie

MMA zdobywa coraz większość popularność nie tylko w Azji i USA. Także w Europie powstają nowe organizacje, chcące uszczknąć dla siebie kawałek tortu. Jedną z nich jest francuska Hexagone MMA, która już 9 lipca zorganizuje swoją pierwszą galę.

Sprawdź godziny transmisji Hexagone MMA w PROGRAMIE TV

Francuzi dotychczas raczej nieśmiało zerkali w kierunku największych gal MMA. Owszem, mieli swoich przedstawicieli, walczących – często z niemałym powodzeniem – w największych organizacjach na świecie, sami jednak rzadko porywali się na organizację wielkich widowisk. W najbliższym czasie zamierzają to zmienić, a impulsem ma być pierwsza w historii gala Hexagone MMA, która już 9 lipca odbędzie się w Paryżu. Transmisja tego wydarzenia wyłącznie na antenie Fightklubu. Fani będą mogli zobaczyć całą galę już w piątek od godz. 20.30.

Czym jest Hexagone MMA? To nowy podmiot na francuskiej scenie sportów walki, który planuje organizować około dziesięciu gal rocznie. Początkowo mają się one odbywać we Francji oraz w zamorskich terytoriach kraju, docelowo planowane jest jednak, aby w przypadku powodzenia pierwszych gal, w przyszłości odbywały się one na całym świecie. Z racji ścisłej współpracy z Fight Dome Las Vegas wiadomo już, że wieńczący kolejny sezon event – w listopadzie 2022 roku – odbędzie się właśnie w światowej stolicy hazardu, w Las Vegas.

Za sukces i powodzenie Hexagone MMA odpowiadają osoby związane ze sportami walki od wielu lat, wśród nich Jerome i Laurent Pourrut, współzałożyciele Fighting Spirit specjalizujący się w zarządzaniu wizerunkiem i prawami sportowymi w MMA, Orsat Zovko, wieloletni promotor działający w boksie, kick-boxingu oraz UFC czy David Rothschild, odpowiadający za organizację największych koncertów ostatnich lat organizowanych we Francji, z powodzeniem działający także od ćwierćwiecza jako promotor sportów walki.

Taka mieszanka już na pierwszą galę zaplanowaną na 9 lipca w Paris La Défense Arena przygotowała ciekawie zapowiadającą się kartę walk, w której pojedynkiem wieczoru będzie starcie Gaela Grimauda z Falco Neto o mistrzowski pas wagi półśredniej. Walczący przed rodzimą publicznością Grimaud legitymuje się bardzo dobrym bilansem 20-7, który z pewnością będzie chciał jeszcze wyśrubować w stolicy. Portugalczyk jednak nie ułatwi mu zadania i wysoko zawiesi poprzeczkę. Neto może pochwalić się bilansem 11-11 i choć nie są to statystyki, przed którymi rywalom uginają się kolana, warto mieć na uwadze, że gros swoich zwycięstw odniósł on przez nokaut, kiedy więc trafi swojego przeciwnika, często odbiera mu całą ochotę do walki.

W innych ciekawie zapowiadających się walkach podczas premierowej gali Hexagone MMA w oktagonie zobaczymy m.in. Karla „The Psycho” Amoussou, który w wadze do 78,5 kg stanie w szranki z Vitoldasem Jagelo oraz dwa pojedynki kobiet, wśród nich starcie Staphanie Page z Flore Hani.

Sprawdź ofertę kanału Fightklub w PROGRAMIE TV

Hexagone MMA #1 już 9 lipca o godz. 20.30 na żywo wyłącznie w Fightklubie!

Źródło: Media Production

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *