„Kryminalne śledztwa PRL” na CBS Reality

Seria „Kryminalne śledztwa PRL” przenosi widza w czas absurdów, szemranych interesów i cenzury. O zbrodniach często mówiło się dopiero wtedy, kiedy milicja zdołała złapać mordercę, co wymagało wielkiej determinacji ze strony śledczych. Premiera pięcioodcinkowej serii odbędzie się we wtorek 3 sierpnia o 22:00 na antenie CBS Reality.

Sprawdź godziny emisji serii „Kryminalne śledztwa PRL” w PROGRAMIE TV

Pięcioodcinkowy serial dokumentalny „Kryminalne śledztwa PRL” ukazuje pracę grup dochodzeniowych poszukujących sprawców morderstw w tym pełnym absurdów czasie. Przyjrzymy się działaniom funkcjonariuszy od odkrycia zbrodni, przez zdobywanie kolejnych tropów – nie zawsze trafnych – aż po identyfikację i ujęcie mordercy. W tym programie widz staje się częścią kryminalnego dochodzenia, pełnego zwrotów akcji i prawdziwych emocji.

Mordercy atakowali z zimną krwią, dokonywali najbrutalniejszych zabójstw. Niektórzy z nich dopuścili się kilkunastu morderstw, a przed sądem nie okazywali ani krzty skruchy. Gdyby działali na Zachodzie, ich historie pojawiłyby się na pierwszych stronach gazet – a śledztwa zmierzające do ich wykrycia byłyby inspiracją do scenariuszy hollywoodzkich filmów.

Dla milicji odnalezienie napastników było nie lada wyzwaniem. Praca bez komputerów, kamer, czasem nawet telefonów, z niedoskonałymi technikami kryminalistycznymi i do tego wśród politycznych nacisków i niechęci społeczeństwa nie ułatwiała dochodzenia. Jak radzili sobie milicjanci z jednej strony dysponując tak niewieloma narzędziami, a z drugiej mając przeciwko sobie nieprzewidywalnych morderców?

Seria analizuje śledztwa dotyczące zbrodni m.in. Edmunda Kolanowskiego, Joachima Knychały czy Pawła Tuchlina. Opowiedzą o nich świadkowie: emerytowani milicjanci, patolodzy, adwokaci, dziennikarze oraz bliscy ofiar, a nawet osoby znające morderców. Opowieść uzupełniają eksperci: profilerzy, seksuolodzy, kryminolodzy, dziennikarze. Wśród nich m.in. Jan Gołębiowski, Paweł Moczydłowski, Joanna Stojer – Polańska, Łukasz Wroński, Marcin Myszka, Przemysław Semczuk, Michał Larek. Autorom dokumentu udało się także dotrzeć do materiałów archiwalnych, akt, zdjęć z miejsca zbrodni czy starych artykułów prasowych.

Sprawdź ofertę kanału CBS Reality w PROGRAMIE TV

Sprawców najokrutniejszych zbrodni z czasów PRL połączyło jedno: kara śmierci.

Źródło: CBS Reality

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *